MMA PLKSWMichał Materla vs. Roberto Soldić na KSW 56!

Michał Materla vs. Roberto Soldić na KSW 56!

Foto: KSW

Na gali KSW 56, która odbędzie się 14 listopada dojdzie do superfightu. W okrągłej klatce spotkają się bowiem Michał Materla (29-7) i Roberto Soldić (17-3).

Informacja została oficjalnie potwierdzona na instagramowym profilu Federacji KSW.

Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii średniej tj. do 83,9 kg. Starcie to będzie walką wieczoru listopadowej gali KSW.

Roberto Soldić to aktualny mistrz wagi półśredniej. Chorwat wygrał pięć z sześciu walk dla KSW i obecnie może pochwalić się serią czterech zwycięstw. Pod koniec 2017 roku “Robocop” niespodziewanie odebrał tytuł Borysowi Mańkowskiemu. Potem Soldić przegrał z Dricusem Du Plessisem, lecz kilka miesięcy później zrewanżował się obecnemu zawodnikowi UFC. Chorwacki zawodnik znokautował także Viniciusa Bohrera i Krystiana Kaszubowskiego. W ostatnim pojedynku okazał się zaś lepszy na pełnym dystansie od Michała Pietrzaka.

Michał Materla to jeden z największych weteranów oragnizacji KSW. Walczy tu już od 2006 roku. W latach 2012-2016 “Cipao” był mistrzem kategorii średniej. Tytuł stracił na rzecz Mameda Khalidova. W ostatnich latach pokonywał go jeszcze jedynie Scott Askham (dwukrotnie). Materla odnosił jednak zwycięstwa nad takimi rywalami jak Martin Zawada czy Damian Janikowski. Stoczył jedną walkę poza KSW zdobywając pas organizacji EFM. Szczeciński berserker wystąpił dwa tygodnie temu na gali KSW 55, gdzie pokonał przed czasem Aleksandara Ilicia.

Zobacz także:

Błachowicz komentuje ostatnią walkę Khabiba! Zaskoczeni decyzją?

Khabib Nurmagomedov zrobił to znowu, ale w jakim stylu! Dagestańczyk po następnej obronie pasa postanowił ogłosić zakończenie kariery. Jego zwycięstwo w mediach społecznościowych skomentował nasz mistrz Jan Błachowicz

Bob Sapp w FAME MMA? Tego nie możemy wykluczyć!

Jak się okazuje był już pomysł Boba Sappa w FAME MMA. Niewykluczone, że ten pomysł wróci w niedalekiej przyszłości