Michał Materla przed walką z Askhamem przygotowuje się w elitarnym American Kickboxing Academy

Michał Materla (27-6) w ostatnim czasie zawitał na treningi do American Kickboxing Academy. „Cipao” zamieścił na instagramie zdjęcie z przygotowań.

Michał stanie przed szansą odzyskania pasa KSW w wadze średniej, o tytuł mistrza zmierzy się ze Scotem Askhamem. Pojedynek będzie finałem turnieju, Materla w półfinale pokonał przez TKO Damiana Janikowskiego. Natomiast Anglik szybko rozprawił się z Marcinem Wójcikiem.

Obaj panowie mierzyli się już wcześniej ze sobą na gali KSW 42. Askham wygrał to starcie w efektowny sposób, kopnięciem na wątrobę. Zresztą w ten sam sposób trzy gale później zatrzymał zawodnika z Piły. Kolejne starcie wojownika ze Szczecina z Anglikiem zaplanowane jest na galę KSW 49.

Cipao” zdaje sobie sprawę, że nie będzie miał łatwo w oktagonie i stawia na wysoki poziom przygotowań. Polak trenuje w American Kickboxing Academy i chwali się tym na swoim instagramowym profilu:

„Dobrze jest powrócić!”

Materla już nie pierwszy raz pojawił się w elitarnym klubie zza oceanu. Swój obóz przygotowawczy w 2012 roku przed walką z Jayem Silvą. Teraz Michał trenuje z czołowymi światowymi zawodnicy. Szczecinianin dodał zdjęcie z wieloletnim zawodnikiem UFC Jonem Fitch’em:

„Jesteśmy długo w tym sporcie, ale cały czasu polujemy!”