MMA PLMichał MaterlaMichał Materla o starciu Błachowicz vs Cormier: W tej walce więcej atutów ma…

Michał Materla o starciu Błachowicz vs Cormier: W tej walce więcej atutów ma…

Michał Materla był gościem ostatniego magazynu sportów walki Koloseum. Były mistrz KSW odwiedził studio Polsatu Sport z powodu pojedynku na KSW 56 z Roberto Soldicem. Nie zabrakło jednak innych pytań, między innymi o Jana Błachowicza.

Błachowicz vs Cormier

Od czasu zwycięskiej walki z Dominickiem Reyesem na UFC 253 nie ma tygodnia aby kibice i obserwatorzy sportów walki nie dyskutowali na temat tego kto będzie następnym rywalem Jana Błachowicza. Dużo mówiło się o możliwym pojedynku z Danielem Cormierem. Były mistrz UFC prowokował Jana Błachowicza po zdobyciu pasa mistrzowskiego największej organizacji świata. Amerykanin umniejszał w swoich wpisach sukces Polaka, co spotykało się z natychmiastowymi odpowiedziami zawodnika WCA.

Błachowicz nie pozostawał dłużny wobec zaczepek Cormiera.

Hej Daniel! Jeśli masz tyle do powiedzenia na mój temat, to rusz swój gruby tyłek z kanapy i przyjdź do oktagonu! Nauczę cię trochę szacunku.

Materla o walce Błachowicz vs Cormier

Zawodnik Bersekersów został zapytany, kto jego zdaniem zwyciężyłby w pojedynku pomiędzy Cieszyńskim Księciem a Danielem Cormierem.

Były mistrz KSW miał w przeszłości okazję trenować zarówno z Błachowiczem jak i jego ostatnimi przeciwnikami.

Janek udowodnił moc w swoich ostatnich walkach, w których naprawdę, ja osobiście jako kumpel, się o niego bałem. Było to Z Lukiem Rockholdem, z którym wiele razy miałem okazję toczyć boje. Janek to zrobił w fenomenalny sposób.

Kto zdaniem Materli dysponuje lepszym parterem i zapasami ?

W walce z Jacare znów tak bałem się o Janka parter i też sobie znakomicie poradził. Zniwelował mocne strony Souzy i nie dał mu dojść do parteru. Więc teoretycznie na papierze: zapasy Cormiera na wysokim poziomie, ale Janek już udowodnił, że bardzo mocno poprawił ten aspekt jeśli chodzi o defensywne zapasy. Nie zapominajmy też, że ma fenomenalny parter i naprawdę, co pokazuje w wszystkich ostatnich walkach.

Podsumowując – kto według Michała Materli wyszedłby zwycięsko z takiego starcia?

W tej walce więcej atutów ma Janek bo jest młodszy, pewny siebie i na fali wielu wygranych. Przez pryzmat tego, że miałem okazję trenować z jego wcześniejszymi przeciwnikami udowodnił, że jego dyspozycja jest za każdym razem trochę lepsza.

Opinia Michała Materli jest szczególnie istotna w temacie pojedynku Błachowicz – Cormier. Należy tu wspomnieć, że w przeszłości szczecinianin miał okazję trenować zarówno z DC jak i z Cieszyńskim Księciem. Jego ocena ten walki jest więc prawdopodobnie najbardziej obiektywna ze wszystkich.

Zobacz także:

Jon Jones wypowiedział się o walce Błachowicza z Adesanyą. Polak chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał

Jon Jones zabrał głos na temat potencjalnej walki o mistrzowski pas wagi półciężkiej między Janem Błachowiczem a Israelem Adesanyą. Jednak na pewno nie takiej odpowiedzi spodziewał się Polak.

Skandal na gali w Brazylii! Sędzia kazał walczyć dalej znokautowanemu zawodnikowi!

Skandal na gali w Brazylii! W jednej z walk amatorów sędzia klatkowy kazał walczyć dalej zawodnikowi, który chwilę wcześniej został znokautowany wysokim kopnięciem na twarz!

Fabricio Werdum odszedł z UFC! Znalazł nowego pracodawcę

Były mistrz wagi ciężkiej tej organizacji Fabricio Werdum odszedł z UFC! Brazylijczyk znalazł już nowego pracodawcę i będzie walczył o najwyższe cele w innej amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki.