MMA PLBoksMichał Materla dumny z syna! Marcel został Mistrzem Polski Juniorów w boksie!

Michał Materla dumny z syna! Marcel został Mistrzem Polski Juniorów w boksie!

Michał Materla (28-7) jest dumny z syna! Marcel podczas niedzielnych finałów we Włocławku został Mistrzem Polski Juniorów w boksie. Jak widać geny przechodzą! Marcel już w młodym wieku zdobywa ważne sukcesy i doświadczenie – z ciekawością będziemy obserwować jego  dalsze poczynania.

Ostatnia walka ”Cipao” w KSW miała miejsce w maju poprzedniego roku. Wojownik ze Szczecina poniesiony dwoma zwycięstwami z rzędu stanął przed szansą odzyskania tytułu. Michał w Ergo Arenie musiał ponownie uznać wyższość Scotta Askhama. Podopieczny Piotra Bagińskiego chciał jak najszybciej wrócić do klatki, ale udało się, to dopiero w czerwcu tego roku. W Dortmundzie potrzebował minuty i czterech sekund na poddanie Wilhelma Otta.

Marcel Materla został Mistrzem Polski Juniorów w boksie!

Marcel Materla w niedzielę stanął na pierwszym miejscu XXVII Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku. Syn legendy KSW trenuje w BKS Skorpion Szczecin. Mimo młodego wieku już w tym momencie zdobywa ważne doświadczenie i sukcesy.

View this post on Instagram

👑🔝

A post shared by Materczenko👆🏻👑 (@marcel_materla) on

Michał Materla (28-7) w rozmowie z bokser.org skomentował zwycięstwo syna. Wojownik ze Szczecina jest dumny i podkreśla, że widzi jak Marcel szybko się rozwija. Materla wspomina również, że jego syn skupia się tylko na boksie i tam zamierza zdobywać następne sukcesy. 

Ja nie jestem obiektywny. To jest mój syn, więc nie potrafię do tego podejść z zimną głową. Bardzo się cieszę, że wygrał. Widzę, że super się rozwija z roku na rok, prezentuje coraz to lepsze i wyższe umiejętności bokserskie, więc ja się tylko cieszę. Stoję z boku, obserwuje oczywiście i przeżywam (..) Nie koncentruje się. Wiesz co na tym etapie ten sport jest tak absorbujący żeby być na tym poziomie to trzeba się temu poświęcić. Nie ma czasu żeby robić co innego. Jest kadrowiczem polski i też w Skorpionie mają taki cykl treningowy żeby tak się rozwijać w takim tempie, to musi się temu bezwzględnie poświęcić.     

Zobacz także:

Dana White o debiucie Gamrota! Czekacie?

Dana White podczas konferencji prasowej został zapytany o debiut Mateusza Gamrota. Polak zadebiutuje już w październiku

Wiemy ile zarobił Jan Błachowicz po zdobyciu pasa! Zaskoczeni?

To był dzień, który zapamiętamy do końca życia. Jan Błachowicz zostaje pełnoprawnym mistrzem kategorii półciężkiej