MMA PLACAMichał Kita stoczy walkę poza FEN! Co z walką o pas?

Michał Kita stoczy walkę poza FEN! Co z walką o pas?

Foto: Marcin Cajdler

Czołowy zawodnik wagi ciężkiej w Polsce Michał Kita stoczy kolejną walkę poza organizacją FEN! Co ciekawe, “Masakra” ma zagwarantowaną walkę o pas mistrzowski Fight Exclusive Night. Co więc zrobi z tą sprawą organizacja Pawła Jóźwiaka?

O najbliższej przyszłości Michała Kity w ostatnim programie Oktagon Live opowiedział menadżer zawodnika Artur Ostaszewski. Przyznał on, że “Masakrę” czeka teraz walka poza FEN-em.

Michał Kita stoczy walkę poza FEN! Co z walką o pas?

Kita na minionej gali FEN 28 zapewnił sobie prawo walki o tytuł mistrzowski wagi ciężkiej. Szybko znokautował Igora Pokrajaca i w następnej walce ma zmierzyć się z nowym mistrzem wagi ciężkiej Olim Thompsonem, który na tej samej gali znokautował Szymona Bajora.

Jak przekazał Artur Ostaszewski, Kita dążył do zestawienia z Thompsonem już na najbliższej – sierpniowej gali FEN 29 w Ostródzie. Organizacja Fight Exclusive Night ma jednak inny pomysł na to zestawienie i w tym terminie do tego starcia nie dojdzie.

Wobec tego, Kita swoją najbliższą walkę stoczy poza FEN-em. Ma na to gwarancję kontraktową, bowiem umowa z organizacją Pawła Jóźwiaka nie wyklucza konkurowania poza jej szeregami.

Artur Ostaszewski nie podał konkretnie, gdzie Kita teraz zawalczy, ale informacja, że ma to być termin sierpniowy samoistnie łączy “Masakrę” z występem na gali ACA 109 w Warszawie. Impreza ta odbędzie się 20 sierpnia.

Co w takim razie z walką Kity o pas wagi ciężkiej FEN? Ona na pewno się odbędzie, ale raczej w ostatnim kwartale roku 2020.

Zobacz także:

Czy ACA 109 odbędzie się w PPV?

Organizacja ACA powraca do Polski po przerwie spowodowanej pandemią. Gala ACA 109 odbędzie się już 20. sierpnia. Podobnie jak zagraniczne gale organizacji, ze względów bezpieczeństwa wydarzenie tym razem zobaczymy tylko w systemie PPV. 

Kiedy walka Fury vs. Wilder 3?

Tyson Fury i Deontay Wilder z nową datą walki. Trzeci pojedynek między tymi dwoma czołowymi pięściarzami wagi ciężkiej po raz kolejny został przełożony.

Już w tym miesiącu walka Marcina Tybury. Kim jest jego rywal?

Poznajcie bliżej jego najbliższego przeciwnika, dla którego będzie to debiut w UFC