MMA PLFENMichał Kita i Szymon Bajor na kursie kolizyjnym? “Nie bądź hipokrytą!”

Michał Kita i Szymon Bajor na kursie kolizyjnym? “Nie bądź hipokrytą!”

Foto: sportowefakty.wp.pl

Na czerwcowym Fight Exclusive Night może dojść do hitowej rywalizacji w wadze ciężkiej. Mianowicie Michał Kita (18-11-1) skierował słowa w stronę Szymona Bajora (20-8), nie wykluczając pojedynku pomiędzy zawodnikami.

Aktualnie światowe federacje MMA powoli starają się zrobić wszystko, by zorganizować jakąkolwiek galę. Takie plany snują także włodarze FEN, którzy już ogłosili datę swojego kolejnego wydarzenia. To odbędzie się 13 czerwca. Oczywiście wydarzenie zostanie rozegrane w studiu, gdzie nie pojawią się fani dyscypliny.

Niewykluczone, że kibice ujrzą na gali ciekawie zapowiadające się starcie w wadze ciężkiej. Mianowicie chodzi o pojedynek Bajora z Kitą. Propozycja takiej walki wyszła ze strony „Masakry”, dla którego byłby to debiut dla federacji prowadzonej przez Pawła Jóźwiaka. 39-latek wspomniał nawet, iż rywalizacja mogłoby mieć mistrzowski charakter.

Powodem do zorganizowania takiego zestawienia mają być niesnaski na linii obu zawodników. Nieco więcej o nich wspomniał Kita, sugerując swojemu potencjalnemu przeciwnikowi hipokryzję. Być może chodzi o zażyłość pomiędzy zawodnikami. Konkretnie Bajor mógłby traktować „Masakrę” jako swojego przyjaciela, toteż dla niego ewentualna walka byłaby utrudniona. Zabrzanin nie widzi natomiast przeciwwskazań do podjęcia rękawicy.

Takie tezy wynikają z postu, jaki Kita opublikował na swoim fanpejdżu na Facebooku. Publikacja wygląda następująco:

Z całym szacunkiem Szymon Bajor ale przyjaciół to ja mam kilku i to od dzieciństwa!!!Owszem znamy się, lubię Cię i…

Opublikowany przez Michala "Masakrę" Kitę Środa, 13 maja 2020

Jeżeli do starcia faktycznie dojdzie, to naprzeciw siebie staną fighterzy będący w innym miejscu swojej kariery. Bajor buduje serię zwycięstw, aktualnie posiadając trzy wygrane z rzędu. Kita z kolei w ostatnich dwóch walkach nie odniósł wygranej, raz remisując. Możliwe, że dla „Masakry” pojedynek stanowiłby ostatnią szansę na pozostanie w czołówce wagi ciężkiej w Polsce.