MMA PLBoksMichał Cieślak poznał datę walki o pas mistrza świata! Nie zostało wiele czasu!

Michał Cieślak poznał datę walki o pas mistrza świata! Nie zostało wiele czasu!

Foto: Echo Dnia

Wiemy już, kiedy  Michał Cieślak (19-0, 13 KO) zawalczy o pas mistrza świata wagi junior ciężkiej WBC. Polski pięściarz stoczy ten pojedynek już 18 stycznia przyszłego roku na terenie swojego rywala.

Do pojedynku mistrzowskiego oprócz Cieślaka został wyznaczony Ilunga Makabu z Demokratycznej Republiki Konga (26-2, 24 KO).

I to właśnie na terenie rywala dojdzie walki o pas. Będzie on bowiem bowiem miał miejsce na gali w Kinszasie, czyli największym mieście i stolicy Demokratycznej Republiki Konga.

Zbliżająca się podróż do Afryki spowodowała też zmianę bieżących planów Cieślaka. Już w najbliższy piątek miał on bowiem wystąpić na gali Babilon Promotion w Nowym Dworze Mazowieckim. Planowanym rywalem dla Polaka był pięściarz z Albanii – Nuri Seferi (40-9, 22 KO). Ze względu jednak na ryzyko odniesienia kontuzji oraz przepisy WBC występ ten odwołano. Promotor Tomasz Babiloński tłumaczy całą sytuację w zamieszczonym oświadczeniu.

“OFICJALNIE – MICHAŁ CIEŚLAK POWALCZY OPAS MISTRZA ŚWIATA WBC Z MAKABU

18 stycznia 2020 roku Polak będzie boksował o tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej na gali w Kinszasie. Rywalem Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) będzie znakomity Ilunga Makabu (26-2, 24 KO). Stawka to wakujący pasa WBC, który w latach 2010-14 należał do Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka.

Po otrzymaniu od Dona Kinga kontraktu na mistrzowską walkę jako zespół odpowiadający za karierę Michała Cieślaka podjeśliśy decyzję, by odwołać planowany na 20 grudnia występ na gali Babilon Promotion w Nowym Dworze Mazowieckim. Michał znajduje się w wybornej formie i jesteśmy przekonani, że bez trudu poradziłby sobie z rywalem klasy Nuriego Seferi, ale nie możemy ryzykować odniesienia kontuzji. Nie pozwalają na również przepisy – organizacja WBC nie zgadza się na toczenie walka w okresie 6 tygodni przed pojedynkiem o tytuł.

Dzięki temu już dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że Michał Cieślak będzie boksował o najwyższą stawkę w zawodowym boksie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak groźnym rywalem jest Ilunga Makabu, ale walk o tytuł mistrza świata się nie odrzuca. Uważamy, że Michał może rywalizować z tak znakomitymi rywalami i ma wielkie szanse na przywiezienie mistrzowskiego pasa WBC do Polski. Prosimy kibiców  zrozumienie naszej decyzji i wspieranie Michała Cieślaka, który w 2020 roku może zapisać piękna kartę w historii polskiego boksu zawodowego.

Tomasz Babiloński

Babilon Promotion”

W 2019 roku Michał Cieślak pokonał przed czasem Youriego Kalengę oraz Olanrewaju Durodolę. Z kolei Makabu w tym roku zdobył i obronił pas WBC Silver. Zawodnik z DRK wygrał walki z Dmitrym Kudryashovem oraz Alekseiem Papinem.