MMA PLKSWMichał Andryszak przed KSW 58: Nigdy nie nastawiam się na wojnę, to wychodzi samo

Michał Andryszak przed KSW 58: Nigdy nie nastawiam się na wojnę, to wychodzi samo

Foto: KSW

Michał Andryszak przed KSW 58. Podczas nadchodzącej gali KSW 58 do klatki organizacji ponownie wkroczy Michał Andryszak. Zawodnik z klubu Ankos MMA jest niezwykle doświadczonym fighterem, który lubi kończyć swoje walki przed czasem. W najbliższym boju zmierzy się z debiutującym w KSW Guto Inocente.

Sprzedaż PPV na galę KSW 58 dostępna jest na stronie KSWTV.com.

Michał ma za sobą walkę na gali KSW 54 kiedy to zmierzył się z Michałem Kitą. Był to rewanż za walkę z 2017 roku. Wówczas Andryszak pokonał Kitę, ale teraz losy walki potoczyły się inaczej.

– Po tej walce miałem nieco problemów z okiem – przyznaje Michał. – Teraz jednak wszystko jest już dobrze, a ja dość szybko po starciu na KSW 54 mogłem wrócić do treningów. Cieszę się, że KSW dało mi kolejną szansę. Postaram się ją wykorzystać jak najlepiej.

Michał Andryszak przed KSW 58: Nigdy nie nastawiam się na wojnę, to wychodzi samo

Michał nie tylko szybko wrócił na matę, ale też mocno na niej pracował pomagając koledze w przygotowaniach do walki w UFC.

– Gdy wróciłem do treningów okazało się, że Marcin Tybura ma swoją walkę. Pomagałem mu więc w przygotowaniach do starcia. Pojechał z nim też do Las Vegas na jego pojedynek i tam dostałem informację o kolejnym starciu w KSW. Wszystko więc fajnie się zgrało, bo jak wróciliśmy do Polski od razu mogłem ruszyć z przygotowaniami. No i zamieniliśmy się rolami z Marcinem, który zaczął pomagać mi.

Michał Andryszak słynie z tego, że od pierwszej sekundy nastawia się na akcję w klatce. Często też prowadzi błyskawiczne ringowe wojny. Jak sam jednak mówi, zawsze jest gotów na przekrojowy bój w każdej płaszczyźnie walki.

– Nigdy nie nastawiam się na wojnę, to wychodzi samo. I nie nastawiam się tylko na walkę w stójce. Jestem zawodnikiem MMA i uważam, że mam sporo atutów w walce na chwyty. Jeżeli trzeba będzie to wykorzystać i będzie ku temu okazja, skorzystam z niej. Jeśli ktoś walczy w MMA, musi być gotowy na wszystkie aspekty tej gry.

Najbliższym rywalem Michała w klatce KSW będzie Guto Inocente, który ma doświadczenie nie tylko w MMA, ale również w kickboxingu. Michał nie skupia się jednak na rywalu, to zostawia trenerom.

– Szczerze mówiąc postanowiłem po raz pierwszy zmienić podejście do walki i staram się mieć czystą głowę, nie myśleć o przeciwniku, tylko bardziej skupić na sobie i przygotowaniach. Robię to, co zaplanuje trener. On jest od analizy przeciwnika i zaplanowania pojedynku. Ja mam plan wykonać.

Do walki Michała Andryszaka z Guto Inocente dojdzie już 30 stycznia podczas gali KSW 58.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Zobacz także:

Rozpiska KSW 58 – poznaliśmy ostateczną kolejność walk

Rozpiska nadchodzącej gali KSW 58 jest już w całości znana, ale ciągle nie byliśmy pewni ostatecznej kolejności pojedynków, jakie zobaczymy już w nadchodzącą sobotę 30 stycznia.

Kamil Gniadek odchodzi z FEN! Paweł Jóźwiak zapowiada batalię o zablokowanie zawodnika!

Jeden z czołowych zawodników wagi półśredniej w Polsce Kamil Gniadek odchodzi z organizacji FEN! 26-latek poinformował w mediach społecznościowych o swojej decyzji, którą od razu skomentował prezes organizacji Paweł Jóźwiak.