MMA PLUFCMichael Chandler zawodnikiem UFC! Były mistrz Bellatora “zabezpieczy” walkę Khabib vs. Gaethje

Michael Chandler zawodnikiem UFC! Były mistrz Bellatora “zabezpieczy” walkę Khabib vs. Gaethje

Foto: Bellator MMA

Michael Chandler (21-5) nowym zawodnikiem organizacji UFC. Były mistrz Bellatora będzie też stanowił zabezpieczenie najbliższej walki o pas wagi lekkiej.

Prezydent UFC, Dana White potwierdził w programie Sports Center, że Chandler podpisał umowę z organizacją UFC. Jeśli któryś z uczestników walki wieczoru UFC 254 nie będzie mógł walczyć to “Iron” w debiutanckiej walce może zawalczyć od razu o mistrzowski pas.

Chandler był związany z Bellatorem od swojej czwartej zawodowej walki, która miała miejsce w 2010 roku. 34-letni obecnie zawodnik w przeszłości aż trzykrotnie sięgał po pas mistrzowski organizacji prowadzonej przez Scotta Cokera. Tytuły zdobywał w latach 2011, 2016 oraz 2018. W trakcie kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak Marcin Held, Patricky Freire, Eddie Alvarez czy Benson Henderson. Po raz ostatni tytuł stracił w maju zeszłego roku, gdy w minutę znokautował go Patricio Freire. Po tym pojedynku “Iron” wygrał walki z Sidneyem Outlawem i Bensonem Hendersonem (po raz drugi – przyp. red.).

Gala UFC 254 odbędzie się już 24 października na Fight Island w Abu Dhabi. W walce wieczoru obecny mistrz Khabib Nurmagomedov (28-0) zmierzy się w pojedynku unifikacyjnym z Justinem Gaethje (22-2).

Zobacz także:

Jan Błachowicz przed walką o pas UFC: Będę potrzebował waszego wsparcia!

Już 26 września dojdzie, zdaniem wielu, do najważniejszego pojedynku w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Dominickiem Reyesem w walce o pas kategorii półciężkiej UFC. Polak doprowadził do starcia po serii trzech wygranych, w tym po dwóch efektownych nokautach na Luku Rockholdzie i Coreyu Andersonie.

To jest wspaniała wiadomość! Będzie udany debiut Gamrota?

Mateusz Gamrot dołączył do największej organizacji na świecie. Polak poznał szczegóły debiutu. Sami zobaczcie