MMA PLArchiwumUFCMiała być wolność słowa w UFC! Wypowiedź Makhacheva o Palestynie wycięta, a…

Miała być wolność słowa w UFC! Wypowiedź Makhacheva o Palestynie wycięta, a…

W sobotę w Abu Dhabi odbyła się gala UFC 294. W walce wieczoru Islam Makhachev (25-1) udanie obronił tytuł wagi lekkiej. Mistrz ostatecznie stoczył natychmiastowy rewanż z Alexandrem Volkanovskim (26-3). Jak się okazuje wypowiedź Islama po walce została wycięta. 

Makhachev

Tuż po walce Islam Makhachev zdecydował się nie świętować zwycięstwa na znak solidarności z Palestyną. 

Nie świętuję dzisiaj zwycięstwa z powodu szalonych rzeczy, które dzieją się na całym świecie. Palestyno, jesteśmy z tobą – powiedział Makhachev, który po walce niósł na plecach flagę

Dana White prezydent UFC głosił, że organizacja nigdy nie naruszy wolności słowa zawodników.

Patrząc na UFC, jesteśmy naprawdę globalnym biznesem. Ludzie z całego świata zmagają się z rzeczami, których inni ludzie nigdy by nie zrozumieli (…) Możliwość powiedzenia ludziom: “Nie możesz wyrazić siebie”, niezależnie od tego, czy jest to złość, szczęście, strach – to szaleństwo. Nigdy byśmy tego nie zrobili. Nigdy nie próbowalibyśmy tego zrobić.

Szybka zmiana?

Na to wygląda, bowiem wypowiedź Islama Makhacheva w sprawie Palestyny została wycięta z platform największej organizacji na świecie. 

W przeciwieństwie do tego, UFC nie ocenzurowało brazylijskiego zawodnika Michela Pereiry, który wszedł do walki z flagą Izraela i wyraził swoje poparcie dla tego państwa po ataku Hamasu. W sytuacji, gdy Islam Makhachev wyraził solidarność z Palestyną, jego wsparcie zostało usunięte z platform.  

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis