MMA PLUFCMenadżer Kamaru Usmana pewny wygranej Nigeryjczyka z Prochazką, Błachowiczem i Teixeirą: Robi ich trzech

Menadżer Kamaru Usmana pewny wygranej Nigeryjczyka z Prochazką, Błachowiczem i Teixeirą: Robi ich trzech

Ali Abdelaziz to menadżer między innymi Kamaru Usmana, który wyczyścił już dywizję półśrednią UFC i pozostaje niekwestionowanym mistrzem tej kategorii wagowej. Co ciekawe, zdaniem menadżera, Nigeryjczyk jest w stanie pokonać całą czołową trójkę wagi… półciężkiej!

Menadżer Kamaru Usmana

Obecnym mistrzem wagi półciężkiej UFC jest Jiri Prochazka. Tuż za Czechem ustawiani są Jan Błachowicz i Glover Teixeira. Cała trójka to ostatni mistrzowie dywizji do 93 kilogramów.

A zdaniem Abdelaziza, Kamaru Usman w walce pokonałby każdego z tej trójki wymienionych zawodników.

Menadżer Kamaru Usmana pewny wygranej Nigeryjczyka z Prochazką, Błachowiczem i Teixeirą: Robi ich trzech

Ali Abdelaziz zamieścił na twitterze wpis, w którym określił szanse Nigeryjczyka w potencjalnej walce z każdym z tej trójki. Wnioski wyciągnął takie:

“Obejrzałem właśnie jeszcze raz walkę o pas mistrzowski wagi półciężkiej UFC. Wierzę, że Kamaru Usman pokonałby Jiriego, Jana i Glovera. Robi ich trzech. To nie trash talking, to rzeczywistość.”

Zapytacie pewnie dlaczego Kamaru Usman miałby rzucić się od razu na wagę półciężką. Otóż, mistrzem wagi średniej, czyli ten bezpośrednio nad nim jest inny Nigeryjczyk – Israel Adesanya, z którym prywatnie się przyjaźni.

Dlatego właśnie menadżer Usmana celuje w wagę półciężką, omijając kategorię średnią zdominowaną przez swojego przyjaciela.

Zobacz także:

Bob Sapp chce walczyć z Mike Tysonem! Zapowiada, że wyrwie mu serce! Widzieliście?

Bob Sapp nie powiedział ostatniego słowa. Jak widać weteran jest gotowy na kolejne wyzwania. ”Bestia” w weekend w mediach społecznościowych wyznał, że chciałby zmierzyć się z Mike Tysonem. Dodatkowo Sapp zapowiedział, że… wyrwie mu serce i rozerwie je na strzępy.

Mirosław Okniński zapewnia: Prochazka to łatwiejszy rywal dla Błachowicza niż Glover! Co wy na to?

Mirosław Okniński zabrał głos na facebooku po gali UFC 275 w Singapurze. Uznany trener w naszym kraju zapewnia, że Jan Błachowicz (29-9) będzie miał łatwiej z Jiri Prochazką (29-3-1) niż ostatnim swoim pogromcą – Gloverem Teixeirą (33-8).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis