MMA PLJan BłachowiczMenadżer Jana Błachowicza: Janek ma zapewnioną walkę o pas

Menadżer Jana Błachowicza: Janek ma zapewnioną walkę o pas

Foto: sport.onet.pl

Na dziś nadal nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem Jona Jonesa (26-1, 1NC) w jego najbliższej walce. Nawet jeśli Amerykanin nie zostanie zestawiony z Janem Błachowiczem (24-8), to Polak i tak ma zagwarantowane otrzymanie title shota.

Efektownym zwycięstwem nad Coreyem Andersonem (13-5) Błachowicz potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje. Na nieszczęście Polaka bliską walkę z mistrzem stoczył Dominick Reyes (12-1), przez co wiele osób domaga się rewanżu rodaków. Taka sytuacja nie odpowiada “Cieszyńskiemu Księciu”.

Obecnie pandemia koronawirusa torpeduje wszelakie możliwości organizowania walk, toteż nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja. Zamieszaniu nie pomaga również “Bones”, który niedawno ponownie popadł w konflikt z prawem. Pomimo niesprzyjających wydarzeń zawodnik z Cieszyna nadal stara się osiągnąć możliwość zdobycia pasa.

Opisywana kwestia została poruszona w Kanale Sportowym w programie “Oktagon”. Prowadzący przedsięwzięcie – Mateusz Borek, porozmawiał z menadżerem Błachowicza – Dominiką Jurkowską, która przyznała, iż ma papiery zapewniające “Cieszyńskiemu Księciu” otrzymanie walkę o pas UFC.

Mam od nich powiedziane, że walka Błachowicz – Anderson wyłoni kolejnego pretendenta, niezależnie kto byłby mistrzem. Mam takiego maila z UFC, gdzie widnieje podpis matchmakera. Sytuacja wygląda tak, że Janek nie musi brać żadnej innej walki. Dana White bardzo chce zrobić rewanż Jonesa z Reyesem. Oczywiście nie jesteśmy ku temu skłonni, zresztą chyba sam Jones również. Mamy zapewnienie, iż Janek cały czas jest numerem 1 w kontekście walki o pas. Nawet jeśli najpierw dojdzie do walki Jones – Reyes 2, to następnie o pas zawalczy Jan.