Menadżer: Colby Covington na 100% będzie walczył z Kamaru Usmanem

Wygląda na to, że Colby Covington (14-1) doczeka się walki o pełnoprawne mistrzostwo wagi półśredniej UFC. Tak przynajmniej wynika ze słów właściciela klubu American Top Team i menadżera zawodnika – Dana Lamberta.

Porozmawiał on z portalem bjpenn.com, gdzie potwierdził, że UFC obiecało mu rywalizację z aktualnym czempionem – Kamaru Usmanem (14-1):

„Powiedziano mi, że Colby Covington na 100% będzie walczył z Kamaru Usmanem. Po prostu teraz wszystko zależy od Usmana. Po walce z Woodleyem potrzebował operacji, ale powiedziano mi, że nie długo będzie dostępny. Podobno jego problemy ze zdrowiem nie będą długotrwałe. Będziemy czekać na tę randkę. Colby jest gotowy do tego starcia i czeka na nie.”

Colby Covington to były tymczasowy mistrz wagi półśredniej. Zdobył on tytuł pokonując Demiana Maię. Po zwycięstwie nad Brazylijczykiem, Covington robił wszystko, by zdobyć walkę z ówczesnym mistrzem Tyronem Woodleyem, jednak UFC nigdy do tej walki nie doprowadziło. Głównie przez kłopoty zdrowotne „T-Wooda”.

Później okazało się, że Woodleya zestawiono z Kamaru Usmanem, który odebrał Amerykaninowi pas mistrzowski.