MMA PLRIZIN FFMega gala RIZIN latem? A może całe igrzyska?

Mega gala RIZIN latem? A może całe igrzyska?

Szef RIZIN Fighting Federation Nobuyuki Sakakibara udzielił niedawno obszernego wywiadu, w którym mówi o obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, a także o zmianach planów. Zdecydowanie najspektakularniej zapowiada się zamiar zorganizowania wielkiej gali latem, w obliczu odwołanych igrzysk olimpijskich. Ale czy aby na pewno plany sięgają tylko jednej imprezy?

Oto najciekawsze punkty rozmowy:

  • Poważne plany sięgają organizacji przynajmniej jednego wydarzenia. Nie zostało dokładnie sprecyzowane, gdzie dokładnie miałoby się odbyć. Sam szef RIZIN wymienia Tokyo Dome, czy… nowo wybudowany Stadion Olimpijski! Mówi się również o hali w Saitamie z ustawieniem na ponad 40 tysięcy miejsc.
  • RIZIN będzie szukało partnerów do takiej inicjatywy. Jak należało się spodziewać, dogadane są Bellator i RISE. Są realne plany, aby włączyć to Shoot Boxing i K-1. Szczególnie współpraca z tą ostatnią ligą jest istotna z uwagi na potencjalne zestawienie Takeru z Tenshinem Nasukawą. Już w 2016 były przymiarki, ale promotorzy zerwali relacje. Głowa legendarnego PRIDE chciałaby także włączyć w to ONE czy UFC. Padło nawet nazwisko… Conora McGregora.
  • Pojawia się również wątek, że jest możliwość, aby zrobić swojego rodzaju igrzyska sportów walki przy wykorzystaniu olimpijskich aren, a więc inicjatywa wyszłaby poza jeden event. Sakakibara wspomina o takich obiektach jak Saitama Super Arena, Yoyogi Stadium, czy Ariake Arena. Nie musiałoby to być nawet promowane jako gale RIZIN.
  • Byłaby to znakomita motywacja dla zawodników, którzy próbują podtrzymać formę. Wszystko jednak zależy od sytuacji z koronawirusem w Japonii.
  • Po odejściu Manela Kape do UFC pierwszymi do walki o pas wagi koguciej z Hiromasą Ogikubo są Victor Henry i Kai Asakura.
  • Jeżeli epidemia potrwa dłużej, organizacji będzie trudno przetrwać. Planowane są więc akcje crowdfundingowe. Niedawno RIZIN wrzuciło także na oficjalne konto Youtube najważniejsze walki, co jest częścią planu awaryjnego w obecnej sytuacji.

Ostatnia gala RIZIN odbyła się 22 lutego w Hamamatsu. Imprezy w Yokohamie i Sendai planowane na kwiecień i maj zostały odwołane na niedawnej konferencji prasowej. Właśnie wtedy oficjalnie padły po raz pierwszy słowa o specjalnym letnim evencie.