MMA PLCiekawostkiMedalista olimpijski w FAME MMA? “Były propozycje ze sportów walki”

Medalista olimpijski w FAME MMA? “Były propozycje ze sportów walki”

Foto: sport.se.pl

Piotr Małachowski to jeden z najpopularniejszych lekkoatletów w Polsce. Po zakończeniu kariery dyskobola sportowiec chce obrać inne cele, nie wykluczając rywalizacji w klatce FAME MMA.

Małachowski to zawodnik znany dobrze w cały kraju. Lekkoatleta odniósł w rzucie dyskiem wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Mianowicie dwukrotnie zdobył on srebro olimpijskie, a także zdobył złoto i dwa srebrne medale mistrzostw świata.

Powoli dyskobol zmierza jednak ku emeryturze w swojej koronnej dyscyplinie. 37-latek przyznaje, iż w przyszłym roku pożegna się z kibicami, oddając ostatnie rzuty na igrzyskach olimpijskich w Tokio oraz Memoriale im. Kamili Skolimowskiej.

Przejście na lekkoatletyczną emeryturę nie oznacza dla dyskobola całkowitego rozbratu ze sportem. Małachowski zaznacza bowiem postawienie sobie nowych celów.

Moim marzeniem jest zagrać w meczu piłki ręcznej. Chciałbym też przebiec maraton. To prawdziwa próba charakteru. Ciekawe, jak zareagowałby na to mój organizm. To jest taki mój cel po karierze. Może nie od razu, ale po kilku latach, jak zatęsknię za sportem, to będę chciał wystąpić w maratonie.

Co ciekawe, 37-latek nie wyklucza również wzięcia udziału w walce MMA. W tej materii sportowiec chciałby jednak wziąć udział w mniej zawodowej organizacji, wspominając o FAME MMA.

Były również propozycje ze sportów walki, ale jeśli miałbym się na coś zdecydować, to tylko Fame MMA. Nie można robić czegoś takiego np. na KSW, bo ja nie jestem profesjonalistą i nie chcę obrażać prawdziwych zawodników.