MMA PLConor McGregorMcGregor wróci do walki? Były mistrz UFC rzuca wyzwanie!

McGregor wróci do walki? Były mistrz UFC rzuca wyzwanie!

Foto: ringside24.com
Foto: ringside24.com

Oficjalnie Conor McGregor (22-4) przeszedł na sportową emeryturę. Wielu na pewno liczy jednak na powrót Irlandczyka. Chętny na pojedynek z europejskim zawodnikiem jest były mistrz wagi lekkiej UFC – Rafael dos Anjos (29-13).

Pierwotnie wydawało się, że kolejne ogłoszenie emerytury przez McGregora jest tylko kolejną okazją do podniesienia gaży za walkę i sprawdzenia swojej prawdziwej wartości. Sytuacja uległa jednak zmianie, kiedy to zawodnik wydał oświadczenie, w którym krytykował UFC za podejście do jego osoby.

Mimo wszystko wiele osób liczy na powrót „Notoriousa” do rywalizacji. Po raz ostatni były mistrz wagi piórkowej i lekkiej UFC mierzył się w styczniu tego roku, w kilkadziesiąt sekund rozprawiając się z Donaldem Cerrone (36-15, 1NC). Plany McGregora na 2020 roku były dość obfite, gdyż chciał on stoczyć nawet trzy walki w roku, by znacząco zbliżyć się do ponownej szansy zdobycia mistrzostwa.

Dla wielu zawodników nazwisko McGregora jest bardzo przyciągające ze względu na jego popularność. Tym samym Irlandczyk nie może narzekać na brak wyzwań. Jako kolejny swój akces do starcia z niespełna z 32-latkiem zgłosił dos Anjos. Brazylijczyk zakomunikował o zainteresowaniu walką poprzez Twittera.

Zróbmy to Conorze McGregorze. Jeśli szukasz walki, to jestem gotowy. W wadzie lekkiej, catchweightcie lub w wadze półśredniej. Pierdolić te bzdury o emeryturze.

Zawodnik z Rio de Janeiro rzuca dość poważne wyzwanie, szczególnie że obecnie jego kariera nie idzie najlepszym torem. W ciągu pięciu ostatnich walk 35-latek zdołał wygrać tylko raz. Aktualnie dos Anjos posiada serię dwóch przegranych z rzędu. Ewentualne starcie z „Notoriousem” byłoby zatem dla Brazylijczyka nie tylko szansą na powrót do zwycięstw, ale również na znaczne zbudowanie swojego nazwiska.

Zobacz także:

Oświeciński wraca do MMA!

Po raz ostatni Tomasz Oświeciński zawalczył w MMA dwa lata temu. Fani “Stracha” będą jednak mieli okazję raz jeszcze zobaczyć swojego idola w akcji.

Wach z kolejną wygraną w karierze

Niedawno Mariusz Wach stoczył kolejny pojedynek w swojej zawodowej karierze. Zawodnik bez większych problemów poradził sobie z rywalem.

Czas na FEN 28!

Po wielu tygodniach przerwy do działania wróciło Fight Exclusive Night. W sobotę odbędzie się kolejna gala organizacji.