MMA PLBoksMB Boxing Night 7: Robert Parzęczewski zdeklasował swojego przeciwnika

MB Boxing Night 7: Robert Parzęczewski zdeklasował swojego przeciwnika

Foto: TVP Sport
Foto: TVP Sport

Gala MB Boxing Night 7 dobiegła końca. W walce wieczoru Robert Parzęczewski pewnie poradził sobie z Sladnanem Janjaninem, robiąc kolejne kroki w stronę walki o mistrzowski pas w kategorii super średniej.

Parzęczewski to obecnie jeden z najbardziej obiecujących polskich pięściarzy. “Arab” miał już możliwość podjęcia walki o pas WBA, lecz zdecydował się on nie przyjmować propozycji, by lepiej przygotować się do nadchodzących walk.

Kolejna próba dla częstochowianina nadarzyła się podczas MB Boxing Night 7. Przeciwnikiem Polaka był Sladnan Janjanin, meldujący się solidnym zawodowym rekordem. Mimo tego nikt nie spodziewał się innego rozstrzygnięcia starcia niż zwycięstwo “gospodarza”.

Już w pierwszym starciu pięściarz z Częstochowy bardzo mocno nacisnął na swojego rywala. W końcówce rundy Parzęczewski znalazł drogę do zaaplikowania ciosów, posyłając swojego oponenta na deski.

Prawdziwa demolka Bośniaka miała jednak miejsce w drugiej rundzie. Wtedy to Janjanin otrzymał przede wszystkim potężny podbródkowy i wydawało się, że będzie to koniec pojedynku. 29-latek kontynuował jednak pojedynek, będąc liczony raz jeszcze.

Początek trzeciej odsłony przyniósł kolejne liczenie, tym razem po ciosie na korpus. Później Polak starał się trafić swojego rywala, lecz nie szedł on po nokaut za wszelką cenę, toteż doszło do czwartej rundy. W niej tempo spadło, lecz nadal przewaga częstochowianina nie ulegała wątpliwości.

Janjanin był liczony również i w piątej odsłonie pojedynku, lecz i tym razem kontynuował on pojedynek. W szóstej odsłonie doszło do małej zmiany, gdyż Bośniak miał swój moment, trafiając kilkukrotnie swego przeciwnika, co było oznaką dla Parzęczewskiego, że cały czas musi się mieć na baczności.

W ostatnich dwóch rundach Polak nie pozwolił sobie na żadną nonszalancję, regularnie obijając swojego przeciwnika. Ostatecznie “Arab” nie zdołał jednak pokonać przeciwnika przed czasem, co Janjanin przyjął z nieskrywaną radością. Decyzja sędziów mogła pójść jednak tylko w jedną stronę.

Parzęczewski odniósł tym samym 25. zwycięstwo w karierze, posiadając przy tym tylko 1 porażkę. Janjanin zaliczył 6 klęskę, mając jeszcze 27 wygranych.

Zobacz także:

Pełne wyniki gali MB Boxing Night

Łącznie podczas sobotniego eventu odbyło się siedem zawodowych pojedynków. Pełne wyniki gali prezentują się następująco.

Dłuższa współpraca

Mateusz Borek i Mariusz Grabowski nawiązali dłuższą współpracę z TVP. W najbliższym czasie fani boksu w Polsce nie powinni narzekać.

Jedna gala bokserska w Polsce już za nami

W zeszłym tygodniu w Pałacu w Konarach odbyła się gala bokserska. W najważniejszym pojedynku wygrał Mariusz Wach.