Mąż Paige Vanzant podpisał kontrakt z Bellatorem

Foto: Paige VanZant
Foto: Paige VanZant

Austin Vanderford (6-0) to 28-letni niepokonany zawodnik kategorii półśredniej. Stał się rozpoznawalny ze względu na swoją relację z jedną z najpopularniejszych zawodniczek UFC Paige VanZant (7-4).

W maju zeszłego roku powołując się na tę relację próbował zwrócić uwagę UFC. Zawodnik dostał swoją szansę tzn. zaproszono go  udziału w Dana White’s Tuesday Night Contender Series. Podczas gal w ramach tego formatu zawodnicy mogą wywalczyć kontrakt z UFC.  Vanderford wystąpił tam w lipcu i pokonał Angelo Trevino (7-3) przez poddanie w drugiej rundzie.  Jego występ nie okazał się jednak na tyle imponujący, aby przekonać prezydenta UFC do podpisania z nim kontraktu.

Od tego czasu zawodnik wygrał jeszcze jedną walkę. NA FFC 32 znokautował już w pierwszej rundzie Edmilsona Freitasa (7-3). Poza tym również jego związek z Paige VanZant został we wrześniu sformalizowany i para stanęła na ślubnym kobiercu.

Vanderford był gościem wczorajszego programu. Podczas jego trwania ogłosił, że związał się kontraktem z drugą największą amerykańską organizacją – Bellator MMA.

Zawodnik podpisał kontrakt na 4 walki i jest podekscytowany czekającą go szansą.

„Osobiście to czego najbardziej chcę to być mistrzem świata. Chce rywalizować z najlepszymi, to się dla mnie liczy. Niezależnie od poziomu, na którym się znajduję, cieszę się tym.”

Na razie nie poznaliśmy daty debiutu ani rywala, z którym Vanderford zmierzy się w  Bellatorze.