Ludzie żyją tym! Dziesiątki milionów dolarów dla Mayweathera za walkę na RIZIN

Gazeta „Tokyo Sports” ujawnia szczegóły umowy RIZIN Fighting Federation z Floydem Mayweatherem jr. który ma wystąpić na gali sylwestrowej japońskiej organizacji w pojedynku z Tenshinem Nasukawą. Zamieszczony artykuł mówi o tym, że dużą część kosztów mają pokryć organizatorzy, a fundusze mają pochodzić z pozostałości ze sprzedaży PRIDE. Reszta to wpływy z praw telewizyjnych i PPV. Łączna suma, jaką skasuje Mayweather, to około 100 milionów dolarów.

Rewelacyjnie idzie sprzedaż biletów. Dzień po ogłoszeniu main eventu RIZIN.14 sprzedano około 25 tysięcy wejściówek! Poprzednia gala oznaczona numerem 13 była dotychczas największą w historii organizacji i zgromadziła na trybunach tyle samo widzów. Prawdziwe mogą się okazać więc pogłoski, że Saitama Super Arena zostanie wynajęta w największym możliwym ustawieniu, z 42 tysiącami miejsc na samych trybunach.

RIZIN.14 odbędzie się 31 grudnia 2018 roku w Saitamie. Poza Nasukawą i Mayweatherem walczyć będą także m.in.: Daron Cruickshank, Yusuke Yachi, Kanna Asakura, Ayaka Hamasaki, Mikuru Asakura, Kazuyuki Miyata, Kyoji Horiguchi, Erson Yamamoto i Tatsuya Kawajiri.