Max Holloway wzywa Conora McGregora i Khabiba Nurmagomedova do walki ze zmianami klimatycznymi

Foto: MMAFighting
Foto: MMAFighting

Max Holloway (20-3) ma dosyć „twitterowej” wojny pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem (27-0), a Conorem McGregorem (21-4). Apeluje, aby swoją popularność wykorzystywali we właściwym celu.

„Blessed” chce, aby Rosjanin i Irlandczyk połączyli siły, wtedy będą mogli walczyć ze zmianami klimatycznymi. Amerykanin o zmianach klimatycznych mówił już jakiś czas temu.

„Zmiany klimatyczne to nie są żarty. Spójrzmy na naszą planetę, przestańmy patrzeć na ludzi, którzy o tym tylko gadają. Trzeba walczyć, nie mówić – o to w tym chodzi.”

Holloway w wywiadzie dla TMZ Sports wspomniał o możliwości współpracy McGregora z Khabibem. Celem byłoby ocalenie naszej planety przed zmianą klimatu. Widać, że mistrz UFC w wadze piórkowej wypowiada się na ten temat poważnie i spędza sporo czasu myśląc nad nim.

„Internetowa wojna pomiędzy McGregorem, a Khabibem to nawet nie zahacza o sportową rywalizację. Cieszę się, że interweniował Dana White. Panowie mają naprawdę duże zasięgi, mogliby je wykorzystać we właściwych celach, takich jak walka ze zmianą klimatu.

Teraz w Nowym Jorku nie powinno być tak zimno, na szczęście słyszałem, że ma być cieplej. Spójrz, na Hawajach jest obecnie najzimniej od lat 70-tych. Mogę brzmieć jak użalające się dziecko, ale my Hawajczycy nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej pogody. Co się dzieje z klimatem!?”

Pojedynek na UFC 229 nie zakończyła konfliktu pomiędzy „Notoriusem”, a „The Eagle”.  Po walce rozpoczęła się awantura, w której uczestniczyły ekipy obu zawodników, co poskutkowało zawieszeniami dla Irlandczyka i Rosjanina. Następnie złe emocje panowie przenieśli na… twittera. Najpierw Conor nazwał żonę Nurmagomedova ręcznikiem. „Orzeł” odpowiedział wpisem, w którym nazwał McGregora gwałcicielem i dodał zdjęcie Irlandczyka z kobietą, która twierdzi, że były podwójny mistrz UFC jest ojcem jej dziecka.

Na szczęście interweniował prezydent UFC Dana White i załagodził sytuację. Co raz częściej mówi się o rewanżu pomiędzy Khabibem, a „Notoriusem”.