MMA PLUFCMax Holloway vs Calvin Kattar walką wieczoru styczniowego UFC

Max Holloway vs Calvin Kattar walką wieczoru styczniowego UFC

Foto: UFC.com

Świetnie zapowiadający się pojedynek w wadze piórkowej Max Holloway vs Calvin Kattar został walką wieczoru styczniowej gali UFC. Pojedynek ten został już oficjalnie potwierdzony przez amerykańskiego giganta.

Gala, na której dojdzie do tego starcia zaplanowana jest na dzień 16 stycznia.

Max Holloway vs Calvin Kattar walką wieczoru styczniowego UFC

Dla Maxa Hollowaya będzie to pierwsza walka nie o tytuł mistrzowski od lat. Były mistrz dywizji do 145 funtów w swoich ostatnich dwóch pojedynkach przegrywał decyzjami sędziów z aktualnie panującym mistrzem Alexandrem Volkanovskim. UFC miało pomysł, by zrobić od razu ich trzecią walkę, ale wcześniej, Hawajczyk ma spróbować się odbudować.

A o to może być trudno, bo na przeciwko niego stanie nie byle kto. Calvin Kattar wygrał cztery z ostatnich pięciu walk, ulegając jedynie świetnemu Rosjaninowi Zabitowi Magomedsharipovowi. Amerykanin obecnie znajduje się w serii dwóch wiktorii z rzędu.

Poniżej aktualna rozpiska gali UFC zaplanowanej na 16 stycznia:

Max Holloway vs. Calvin Kattar
Brian Kelleher vs. Ricky Simon
Jacob Kilburn vs. Austin Lingo
Tim Elliott vs. Jordan Espinosa
Carlos Felipe vs. Justin Tafa

Zobacz także:

Floyd Mayweather wraca do Japonii. MEGA 2021 w lutym

Od ostatniej walki Floyda Mayweathera jr minęły dwa lata. Wówczas Wielokrotny pięściarski mistrz świata pokonał przed czasem Tenshina Nasukawę. Teraz szykuje się wielki powrót na specjalnej gali, która ma odbyć się 28 lutego w ogromnym Tokyo Tome.

Jon Jones o walce Błachowicza! Zaskoczeni słowami ”Bonesa”?

Niewykluczone, że już w przyszłym roku dojdzie do wielkiej walki z udziałem naszego reprezentanta. Jan Błachowicz w pierwszej połowie roku w klatce mógłby spotkać się z mistrzem wagi średniej – Israelem Adesanyą

Khamzat Chimaev w rankingu UFC! Zaskoczy w starciu z czołówką?

Khamzat Chimaev w oficjalnym rankingu największej organizacji na świecie. Już w grudniu duża walka. Chimaev zaskoczy?