MMA PLUFCMauricio “Shogun'” Rua vs. Antonio Rogerio Nogueira 3 na UFC 250

Mauricio “Shogun'” Rua vs. Antonio Rogerio Nogueira 3 na UFC 250

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Podczas zaplanowanej na 9 maja gali UFC 250 w Sao Paulo dojdzie do trzeciej walki między dwoma bardzo zasłużonymi przedstawicielami brazylijskiego MMA. W oktagonie spotkają się ponownie Mauricio “Shogun” Rua (26-11-1) i Antonio Rogerio Nogueira (23-9).

Informację podał dziennikarz portalu ESPN, Brett Okamoto powołując się na prezydenta UFC Danę White’a.

Pierwszy pojedynek między tymi zawodnikami miał miejsce jeszcze pod banderą legendarnej organizacji PRIDE. W czerwcu 2005 roku “Shogun” wygrał jednogłośną decyzją sędziowską. Do rewanżu doszło 10 lat później. W sierpniu 2015 roku na gali UFC 190 w Rio de Janeiro ponownie na pełnym dystansie lepszy okazał się Rua.

“Shogun” to były mistrz wagi półciężkiej UFC. W ostatnim czasie 38-letni zawodnik radzi sobie całkiem nieźle. Spośród ostatnich sześciu walk przegrał tylko raz. Po raz ostatni Rua pojawił się w oktagonie w listopadzie ubiegłego roku. Jego walka z Paulem Craigem zakończyła się niejednogłośnym remisem.

Nogueira skończył już 43 lata.  W porównaniu do rywala jego niedawny bilans wypada znacznie gorzej – 2 zwycięstwa w 6 ostatnich pojedynkach. “Minotouro” w maju ubiegłego roku został znokautowany w pierwszej rundzie przez Ryana Spanna. Z racji zaawansowanego jak na zawodnika wieku Brazylijczyk walczy stosunkowo rzadko. Pojedynki toczy przede wszystkim w swojej ojczyźnie. Będzie to bowiem jego szósta kolejna walka w Brazylii.