MMA PLBattlefield FCMateusz Rębecki wystąpi w Chinach na mocno obsadzonej gali Battlefield FC 2

Mateusz Rębecki wystąpi w Chinach na mocno obsadzonej gali Battlefield FC 2

Foto: FEN MMA/ Mateusz Rębecki Facebook

Mateusz Rębecki (8-1) wystąpi 27 lipca n gali Battlefield FC 2 w Makau. Jego przeciwnikiem będzie młody Brazylijczyk, który rzadko zostawia werdykt pojedynku w rękach sędziów.

Polski zawodnik poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku.

“Oficjalnie 27.07.19 – bitka w Chinach 🇨🇳🇵🇱

Mocny przeciwnik i nowe horyzonty 🥊

Trzymajcie kciuki i wspierajcie mnie do tej walki, bo jest to dla mnie pewnego rodzaju kamień milowy w karierze MMA 🖤🗺️🥋”


Makau to specjalny regionów administracyjny znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin (drugim takim regionem jest Honkong).

Rywalem Polaka będzie 22-letni zawodnik z Brazylii – Kaik Brito (12-1). To specjalista od kończenia walk przed czasem. W ten sposób odniósł wszystkie dotychczasowe zwycięstwa. 9-krotnie nokautował rywali i 3-krotnie ich poddawał.  Był mistrzem organizacji NP Fight. Tytuł stracił pod koniec 2017 roku, gdy doznał jedynej jak dotąd porażki w karierze – z Ervanem Pereirą (12-1). Od tego czasu wygrał dwie walki. W ostatniej na Katana Fight 9 na początku maja potrzebował niespełna 90 sekund, aby pokonać Juana Jose Ibaneza (5-3-1).

Rębecki zaś po porażce z Pawłem Kiełkiem (9-5-1) w 2014 roku wygrał 6 kolejnych walk. “Chińczyk” to aktualny mistrz kategorii lekkiej organizacji Fight Exclusive Night. Tytuł ten obronił już dwukrotnie.

Dla obu zawodników walka w Chinach będzie zupełnie nowym doświadczeniem. Zarówno Polak jak i Brazylijczyk jak dotąd walczyli wyłącznie w swoich ojczyznach.

Karta walk gali Battlefield FC 2 zapowiada się bardzo interesująco. Zobaczymy tam m.in. byłego mistrza Bellatora Willa Brooksa (20-4-1), weterana UFC Bryana Carawaya (21-9) czy walczącego niedawno w KSW Wagnera Prado (15-4).