MMA PLOktagonMateusz Legierski zawalczy o pas wagi lekkiej Oktagon MMA

Mateusz Legierski zawalczy o pas wagi lekkiej Oktagon MMA

Foto: Oktagon MMA
Foto: Oktagon MMA

Grono posiadaczy najcenniejszych pasów – pasów mistrzowskich – w wadze koguciej, półśredniej i ciężkiej powiększy się o jeden nowy. OKTAGON MMA ukoronuje pierwszego w historii organizacji mistrza wagi lekkiej.

Gwiazda słowackiego MMA,  Miroslav Štrbák mający doświadczenie z walk na całym świecie oraz imponujący rekord 18 zwycięstw, w tym 15 nokautów wystąpi w pojedynku na dystansie pięciu rund  po 5 minut każda. Jego przeciwnikiem będzie polski “Dynamit”, Mateusz Legierski, który w trzech ostatnich walkach dla OKTAGON nokautował  wszystkich swoich rywali i pozostaje niepokonany z nieskazitelnym rekordem 5 zwycięstw i żadnej porażki.

“Waga lekka potrzebuje swojego króla. Legierski dopytywał się o przepustkę do walki o pas od pierwszej walki dla naszej organizacji. Podjęcie takiego wojownika, jakim jest Štrbák zdecydowanie wymaga odwagi. Mateusz otrzymuje szansę, by stać się pierwszym zagranicznym mistrzem w historii OKTAGONU, przy czym Štrbák będzie bronił na swojej ziemi wszystkiego tego, co zbudował na przestrzeni lat swojej kariery. Może okazać się, że będziemy świadkami 5 rund fantastycznego MMA i z pewnością wyłonienia pierwszego mistrza tej kategorii wagowej”

Ondrej Novotny, promotor OKTAGON MMA.

Pojedynek będzie walką wieczoru gali OKTAGON PRIME 3, która odbędzie się 15 lutego w luksusowym kompleksie sportowym X-bionics Sphere w słowackim Samorin.

[informacja prasowa]

Miroslav Štrbák (18-9-1) już raz w karierze zmierzył się z zawodnikiem z Polski. W 2014 roku na gali XCage 6: PLMMA 38 w Toruniu w pierwszej rundzie znokautował go Adrian Zieliński.