MMA PLKSWMateusz Legierski przed KSW 65 i walką z Romanem Szymańskim: Mam z czego uderzyć

Mateusz Legierski przed KSW 65 i walką z Romanem Szymańskim: Mam z czego uderzyć

Mateusz Legierski, który podczas gali KSW 65 zmierzy się z Romanem Szymańskim, jest gotów na wojnę w klatce i nastawia się na wygraną przez nokaut.

Ostatnia pula biletów w sprzedaży na eBilet.pl. Wszystkie gale KSW od teraz można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay. #MiastoGliwiceZaprasza

Do debiutu Mateusza Legierskiego w klatce KSW doszło w zeszłym roku. Polak wygrał na gali KSW 56 z Francisco Barrio. Potem jednak problemy zdrowotne wyeliminowały go z dalszych startów.

– Najpierw przeszedłem dość poważnie zakażenie koronawirusem – wspomina Mateuszu. – Leżałem w łóżku dwa tygodnie i straciłem dziesięć kilogramów. Potem, przed walką z Łukaszem Rajewskim, naderwałem dość mocno mięsień w okolicach potylicy i prawie nie mogłem ruszać głową. Starcie zostało więc odwołane. Na domiar złego musiałem mieć też usunięty wyrostek robaczkowy. Wracam jednak w pełni sił. Czuję ogromny głód walki i nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie dojdzie do pojedynku.

Mateusz debiutował w KSW podczas gali studyjnej i cieszy się, że będzie mógł zawalczyć przed publicznością zgromadzoną na trybunach Areny Gliwice.

– Zawsze lubiłem walczyć przed publicznością i jest to dla mnie mega kopniak motywacji, żeby pokazać się z jeszcze lepszej strony.

Mateusz zmierzy się w klatce z Romanem Szymańskim, z którym miał się bić rok temu, ale wówczas kontuzja wyeliminowała go z tego pojedynku.

– Uważam Romana za bardzo dobrego, efektownie walczącego zawodnika. Tym bardziej cieszę się, że będę mógł się z nim zmierzyć. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby tę walkę wygrać i żeby go znokautować. Mam z czego uderzyć i chcę to wykorzystać w boju.

Roczna przerwa od startów sprawiła, że Mateusz nie tylko jest głody walki i wygranej, ale również regularnych i częstych pojedynków. Plany na rok 2022 ma bardzo ambitne.

– Chciałbym walczyć jak najczęściej. Jeśli tylko zdrowie dopisze, w 2022 roku chciałbym stoczyć cztery, a może nawet pięć pojedynków.

Mateusz do dziś pozostaje niepokonanym. Ma za sobą siedem wygranych z rzędu i będąc na tak dobrej fali zwycięstw, chce dopisać do swojego rekordu kolejny tryumf.

Do pojedynku Mateusza Legierskiego z Romanem Szymańskim dojdzie 18 grudnia podczas gali KSW 65 w Gliwicach.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Zobacz także:

Bonusy po FEN 37 rozdane! Czterech zawodników nagrodzonych po świetnej gali!

Można to już oficjalnie ogłosić – bonusy po minionej gali FEN 37 rozdane! Fenomenalna gala Fight Exclusive Night ma czterech bohaterów, których organizatorzy wyróżnili za najefektowniejsze walki minionej imprezy.

Mogło dojść do tragedii! Frank Mir brutalnie znokautowany przez Kubrata Puleva w Triad Combat [WIDEO] Widzieliście?

W tej walce mogło dojść do prawdziwej tragedii! Na gali Triller Triad Combat toczonej w nowej formule sztuk walki, która docelowo ma konfrontować zawodników MMA z profesjonalnymi pięściarzami walczyli Frank Mir i Kubrat Pulev.