MMA PLUFCMateusz Gamrot vs. Diego Ferreira na ostatniej tegorocznej gali UFC

Mateusz Gamrot vs. Diego Ferreira na ostatniej tegorocznej gali UFC

Foto: MMA Junkie

Mateusz Gamrot (19-1, 1 N/C) stanie przed wielką szansą. Na ostatniej tegorocznej gali UFC Polak zmierzy się z Diego Ferreira (17-4).

Do pojedynku ma dojść 18 grudnia na gali UFC on ESPN+ 57. O zestawieniu poinformowała Farah Hannoun z portalu MMA Junkie.

Dla “Gamera” to ogromne wyzwanie, ale również możliwość wejścia do rankingu najmocniejszej dywizji UFC. Ferreira jest bowiem obecnie sklasyfikowany na 11. miejscu rankingu wagi lekkiej.

Mateusz Gamrot ma za sobą jak dotąd trzy walki w UFC. Zaczął niefortunnie od pierwszej w karierze porażki. Starcie z Guramem Kutateladze było bardzo wyrównane i zostało nagrodzone bonusem dla obu zawodników. Potem reprezentant Czerwonego Smoka odniósł dwa efektowne zwycięstwa przed czasem – ze Scottem Holtzmanem i Jeremym Stephensem.

Diego Ferreira roku 2021 nie może zaliczyć do udanych. Brazylijczyk przegrał bowiem dwie walki. Decyzją z Beneilem Dariushem oraz przed czasem mierząc się z Gregorem Gillespie. Wcześniej zawodnik ten zantotował jednak serię sześciu zwycięstw, pokonując m.in Anthony’ego Pettisa. Jego łączny bilans w UFC to 8 zwycięstw i 4 porażki.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 57 zmierzą się Derrick Lewis i Chris Daukaus.

Zobacz także:

Nowe informacje w sprawie Walusia po Punchdown 5. Uruchomiono zbiórkę na rehabilitację!

W sieci pojawiły się nowe informacje w sprawie Artura “Walusia” Walczaka, który przebywa w śpiączce farmakologicznej po nokaucie, jaki otrzymał z rąk Zalesia na ostatniej gali Punchdown 5.

Kolano naprawione, więc można walczyć! Kamil Oniszczuk wraca do klatki ACA!

Po kontuzji już prawie nie ma śladu, więc można wrócić do startów! Kamil Oniszczuk wraca do klatki ACA, a portal sportowefakty.wp.pl podał szczegóły jego kolejnego pojedynku!