MMA PLMateusz GamrotMateusz Gamrot skomentował swój awans w rankingu UFC! Użył trzech słów!

Mateusz Gamrot skomentował swój awans w rankingu UFC! Użył trzech słów!

Wtorkowy poranek rozpoczął się znakomitą informacją o wielkim awansie Mateusza Gamrota w rankingu UFC wagi lekkiej. Polak wskoczył o cztery pozycje do góry, wyprzedzając m.in. Conora McGregora i Tonego Fergusona. Obecnie “Gamer” plasuje się na ósmej pozycji. Na Twitterze krótko skwitował swoją nobilitację.

Mateusz Gamrot skomentował swój awans w rankingu UFC! Użył trzech słów!
Foto: UFC

Gamrot w zeszły weekend na gali UFC on ESPN 38 pokonał Ormianina Armana Tsarukyana. Panowie uczestniczyli w walce wieczoru całego eventu i zostali dodatkowo nagrodzeni bonusem za najlepszy pojedynek gali. Starcie było fenomenalne technicznie. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowali sędziowie, którzy jednomyślnie wskazali zwycięstwo Polaka 3x 48-47.

Pierwsza i druga runda należały do Tsarukyana, który był żywszy w stójce i częściej trafiał Polaka. Szczególnie do celu dochodziły kopnięcia na tułów. Reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team rozkręcił się dopiero w trzecim starciu, które zapisał na swoją korzyść.

Wyszło też doświadczenie polskiego wojownika w rundach mistrzowskich, bowiem zaprezentował się lepiej kondycyjnie w ostatnich minutach walki. Dzięki znakomitej kontroli grapplerskiej arbitrzy mogli również zapisać na jego konto czwartą i piątą odsłonę.

Mateusz Gamrot skomentował swój awans w rankingu UFC!

Polak dzięki wspomnianemu występowi zaliczył awans aż o cztery oczka. Przeskoczył z 12. na 8. pozycję w rankingu UFC, wyprzedzając takie legendy jak m.in. Conor McGregor czy Tony Ferguson. Teraz “Gamer” chciałby walczyć z Justinem Gaethje, ale Dana White woli zestawić byłego mistrza KSW z Beneilem Dariushem.

“Gamer” krótko w trzech słowach opisał swoją promocję w rankingu UFC:

Jestem coraz bliżej

– napisał na Twitterze.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis