MMA PLMateusz GamrotMateusz Gamrot przeszedł badanie na koronawirusa. Znamy wynik testu

Mateusz Gamrot przeszedł badanie na koronawirusa. Znamy wynik testu

Foto: Instagram Mateusza Gamrota

Już 17 października Mateusz Gamrot stoczy swój pierwszy pojedynek dla UFC. Debiut Polaka w największej organizacji MMA świata odbędzie się na Fight Island UFC. Gamer wraz ze swoim teamem są już na miejscu i w spokoju przygotowują się do walki.

Droga Mateusza Gamrota do Abu Dhabi przebiegała podobnie jak w przypadku innych Polaków walczących na Fight Island. Pierwszym przystankiem teamu poznaniaka był Londyn. W stolicy Anglii Gamer i jego narożnik spędzili kilka dni w celu wykonania testów na koronawirusa. Po uzyskaniu wyników negatywnych cały team mógł wylecieć na wyspę UFC, gdzie wykonano kolejne testy. Jak się wczoraj okazało wszystko przebiegło zgodnie z planem – wszyscy okazali się zdrowi. Mateusz Gamrot może teraz w spokoju przygotowywać się do sobotniego debiutu.

O zakończeniu kwarantanny Gamrot poinformował na swoich mediach społecznościowych.

Zaczynamy fight week! Kwarantanna minęła – wszyscy bez wirusa

W narożniku Gamera zobaczymy trenerów Bartosza Jezierskiego i Arkadiusza Kordusa oraz wieloletniego przyjaciela i sparingpartnera Gamrota – Borysa Mańkowskiego.

Mateusz Gamrota o Guramie Kutateladze

Rywalem Gamera w debiucie będzie Guram Kutateladze. Gruzin wygrał osiem swoich ostatnich walk. Kutateladze odniósł ostatnią porażkę w 2015 roku na gali FEN 6. Przegrał wówczas przez poddanie z Pawłem Kiełkiem. Co były podwójny mistrz KSW myśli o swoim oponencie?

W rozmowie z Maciejem Turskim w programie Oktagon Live, Gamrot powiedział:

Oglądałem ze trzy walki Gurama. Mocny stójkowicz, przeciętny jeśli chodzi o defensywę zapaśniczą i parter, więc bardzo mocno oceniam swoje szanse.

Zobacz także:

Bartosz Batra i Michał “Matrix” Królik zawalczą na gołe pięści na gali Genesis

Multimedalista polskich zawodów kickboxerskich, Michał „Matrix” Królik wystąpi na pierwszej gali Genesis już w piątek, 23 października. W starciu na gołe pięści i łokcie zawodnik z Katowic zmierzy się z utytułowanym w Polsce i na świecie Bartoszem Batrą. Starcie odbędzie się w limicie do 65 kilogramów.

Zobaczcie co powiedział Khalidov po wielkim zwycięstwie! Kto następny?

Tylko dla was coś specjalnego. Dłuższy wywiad z nowym/starym mistrzem, który zachwycił w sobotni wieczór w Łodzi.

Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC, Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem 34-letniej zawodniczki jest jej wieloletni trener Łukasz Zaborowski.