MMA PLGamrotMateusz Gamrot po debiucie w UFC: Dan Hardy i Daniel Cormier tak mi pokazywali!

Mateusz Gamrot po debiucie w UFC: Dan Hardy i Daniel Cormier tak mi pokazywali!

Mateusz Gamrot po debiucie w oktagonie UFC już zameldował się z powrotem w Polsce, gdzie teraz odpoczywa po intensywnych miesiącach. Polak rozmawiał z Arturem Mazurem z portalu sportowefakty.wp.pl, gdzie opowiedział o minionej walce z Guramem Kutateladze.

“Gamer” na minionej gali UFC przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z także debiutującym w oktagonie Gruzinem. Walka ta była bardzo bliska, a w Polsce przeważają opinię, że to Gamrot powinien ją wygrać.

Mateusz Gamrot po debiucie w UFC: Dan Hardy i Daniel Cormier tak mi pokazywali!

O ile druga i trzecia runda były łatwe do punktowania: druga odsłona dla Kutateladze, trzecia dla Gamrota, to ciągle dyskusję wywołuje punktacja w pierwszej rundzie. Sam “Gamer” wyjaśnił w rozmowie z Arturem Mazurem, jak widział tę odsłonę i całą walkę:

“W moim odczuciu pierwsza runda była wyrównana, aczkolwiek ja czułem, że ją wygrałem. Chociażby przez to, że sprowadziłem Gurama i skontrolowałem go w parterze. Była też wymiana 50/50 w kopaniu na nogi, kiedy ja zacząłem atakować, to on uciekał,, więcej inicjowałem ataków w nogi, dążyłem do jak największej aktywności.

Statystyki ciosów też to mówią, gdzie widać, że zadałem więcej tych znaczących ciosów. Kolejną rzeczą, która mnie utwierdza w tym, że powinienem tę walkę wygrać było to, że po samej walce, kiedy nie było jeszcze werdyktu, to Dan Hardy z Danielem Cormierem tak mi pokazywali (uniesione kciuki w górę). To mi dało poniekąd spokój, bo skoro oni pokazali mi, że jest dobrze, a są bardzo znani i cenieni i siedzą w tym sporcie od dawna. Więc myślałem, że pójdzie to w moją stronę.”

Co ciekawe, narożnik Mateusza Gamrota zaraz po zakończeniu walki nie był przekonany o zwycięstwie Polaka:

“W narożniku powiedzieli mi, że nie wiadomo jak będzie, ale powinno być wszystko dobrze. Borys mi tylko powiedział, żebym sobie w głowie ułożył to, co chcę powiedzieć w wywiadzie po walce. I nagle przychodzi werdykt, niejednogłośna decyzja i ja byłem kompletnie zaskoczony.”

Cała rozmowa Artura Mazura z Mateuszem Gamrotem w programie Klatka po klatce do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Anderson Silva potwierdza emeryturę: To będzie moja ostatnia walka w karierze

Anderson Silva potwierdza przejście na sportową emeryturę. Legendarny “Pająk” swoją ostatnią walkę w karierze stoczy już 31 października. Będzie to “Ostatni taniec” Brazylijczyka w oktagonie. Tak przynajmniej wynika z jego słów.

Marcin Różalski przed Genesis o swoim stanie zdrowia: Mam niedowład obu nóg

Marcin Różalski w tygodniu przed pierwszą w historii galą Genesis będzie najważniejszą osobą w polskim świecie mieszanych sztuk walki. Były mistrz KSW w walce wieczoru gali walk na gołe pięści zmierzy się z legendarnym Joshem Barnettem.