MMA PLNajnowszeMateusz GamrotMateusz Gamrot o swoim najbliższym rywalu w UFC: Jest najlepszym strikerem w UFC, z którym będę się mierzył

Mateusz Gamrot o swoim najbliższym rywalu w UFC: Jest najlepszym strikerem w UFC, z którym będę się mierzył

Mateusz Gamrot to czołowy zawodnik wagi lekkiej na świecie, który szykuje się do swojego kolejnego występu w oktagonie UFC. A ten już niedługo, bowiem już w najbliższą sobotę w Las Vegas “Gamer” wystąpi w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 86. Teraz wypowiedział się o swoim najbliższym rywalu.

Mateusz Gamrot o swoim najbliższym rywalu w UFC

A tym będzie inny czołowy zawodnik dywizji do 70 kilogramów – Rafael Fiziev. Obaj zawodnicy zmierzą się w walce wieczoru sobotniej imprezy, a zwycięzca będzie mógł śmiało myśleć o walce będącej eliminatorem do starcia o pas mistrzowski wagi lekkiej, który aktualnie dzierży Islam Makhachev.

Mateusz Gamrot o swoim najbliższym rywalu w UFC: Jest najlepszym strikerem w UFC, z którym będę się mierzył

Gamrot ma za sobą pełny okres przygotowawczy i wydaje się być zawodnikiem, który przygotował się do granic możliwości na swojego najbliższego oponenta.

W sieci, a konkretnie na kanale TVP Sport na YouTube pojawił się wywiad z Polakiem, na kilkadziesiąt godzin przed nadchodzącą galą w Las Vegas.

W rozmowie z Patrykiem Prokulskim, Gamrot nazwał FIzieva najlepszym strikerem, z którym walczył w oktagonie UFC:

“Dalej podtrzymuję zdanie, że jest najlepszym strikerem w UFC, z którym będę się mierzył. Bardzo wiele ludzi się zachwyca jego stylem, techniką, podejściem. Ale tak jak powiedziałeś – nie taki diabeł straszny, bo kiedy go rozczytałem, to widać jego powtarzalność, widać jego schematy, widać jego ulubione akcje, które bije i które ja przerabiałem w klubie i na które jestem przygotowany.

Więc jestem pewny, że przerobiłem wszystko, co było możliwe do tej walki i teraz tylko pozostaje wyjść w sobotę i to zaprezentować. A jeśli dalej mam go charakteryzować, to jest to zawodnik jednopłaszczyznowy, bo zagrożenie stanowi tylko w stójce i zagrożenia mogę spodziewać się tylko z tej jednej strony.”

Cała rozmowa dziennikarza Patryka Prokulskiego z Mateuszem Gamrotem do sprawdzenia poniżej:

A Wy na kogo stawiacie w walce Gamrot vs Fiziev na UFC on ESPN+ 86 w Las Vegas? Starcie to będzie można obejrzeć na antenach Polsat Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis