MMA PLRanking PLMateusz Gamrot liderem dwóch kategorii! Saidov wraca na tron! Aktualizacja rankingu PL według MMA.pl!

Mateusz Gamrot liderem dwóch kategorii! Saidov wraca na tron! Aktualizacja rankingu PL według MMA.pl!

Od ostatniej aktualizacji rankingu polskiego MMA minęło trochę czasu i doszło do wielu przetasowań w każdej kategorii wagowej. W roku 2018 pojawiło się kilku perspektywicznych zawodników, którzy mogą mocno namieszać w najbliższych latach. Pierwszy raz w historii naszego rankingu jeden zawodnik jest sklasyfikowany w dwóch kategoriach wagowych, w dodatku w obu jest liderem!

Mateusz Gamrot zwakował pasy KSW! Ogłosił wygaśnięcie kontraktu!
Foto: Mateusz Gamrot, KSW

Ponad rok czekaliśmy na powrót Damiana Grabowskiego (21-5), który wraca od razu na miejsce siódme po zwycięstwie na FEN 22. Z rankingiem żegna się Łukasz Parobiec, który następne walki będzie toczył w kategorii półciężkiej. Na 13. miejscu debiutuje Łukasz Brzeski (5-1) po mocnym zwycięstwie na XFN 13 w listopadzie. Miejsce może poprawić już w sobotę, walczy bowiem ze sklasyfikowanym pozycję niżej Michałem Orkowskim.

Marcin Wójcik zszedł kategorię wagową niżej, w związku z tym na szóste miejsce awansował Michał Pasternak (13-3), który już w sobotę zawalczy o pas wagi półciężkiej organizacji WWFC. Michał Fijałka pozostaje nieaktywny od ponad roku, więc również znika z tego zestawienia. Efektem tego jest awans Mateusza Ostrowskiego (8-7-1) na miejsce dziewiąte. Oczko niżej znajduje się obecnie Martin Zawada(28-15-1). Na miejscu jedenastym jest Rafał Kijańczuk (6-0), który stoi przed największym wyzwaniem w karierze i już w tę sobotę zmierzy się z Gigą Kukhalashvilim na M-1 Challenge 100. Na 12. miejsce awansował Adam Kowalski (10-5-1) po pokonaniu Wojciecha Orłowskiego. Czternasta pozycja to debiut Pawła Brandysa (8-5-2), a stawkę zamyka Łukasz Jurkowski (16-11).

Po pokonaniu Damiana Janikowskiego, Michał Materla (26-6) wymienia się miejscami z Piotrem Strusem i jest obecnie czwarty. Na miejscu dziewiątym – Grzegorz Siwy (12-3). Damiano obecnie zamyka czołową dziesiątkę. Na 11. miejscu debiutuje w tej wadze Marcin Wójcik (11-6).

Nowym liderem wagi półśredniej zostaje Aslambek Saidov (22-5), który korzysta z przegranej Bartosza Fabińskiego. Awans o trzy miejsca notuje Krystian Kaszubowski (7-0), który w spektakularny sposób znokautował Michała Michalskiego na ostatniej gali KSW. Z zestawienia wypada Maciej Jewtuszko, który nie pojawił się w klatce od ponad roku. Zaraz za Kaszubowskim jest powracający Tomasz Jakubiec (9-2) po wygranej na AFN 4. Na 12. miejsce powraca Kamil Gniadek (13-5-1).

W lekkiej doszło do kilku przetasowań. Liderem pozostaje Mateusz Gamrot (15-0), który zapowiedział, że będzie toczyć walki w dwóch kategoriach wagowych. Na podium ląduje Mateusz Rębecki (7-1) po obronie pasa FEN. Tuż za nim plasuje się jego były rywal – Marian Ziółkowski (19-6-1, 1 N/C) po mocnym zwycięstwie nad Szulakowskim. “Szuli” natomiast spada na miejsce szóste. Do wagi lekkiej powrócił Artur “Kornik” Sowiński (19-10) i od razu wskakuje na 7. miejsce. Leszek Krakowski (13-1) natomiast jest oczko od TOP 10. Na 15. miejsce trafia powracający do MMA – Łukasz Sajewski (13-4).

W wadze piórkowej na miejsce pierwsze bezapelacyjnie trafia Mateusz Gamrot, który zdominował na przestrzeni pięciu rund Klebera Koike Erbsta. Nieaktywni od ponad roku Sebastian Kotwica i Sebastian Romanowski znikają z zestawienia. W wyniku tych przetasowań na miejscu ósmym melduje się Krzysztof Klaczek (12-5) a zaraz za nim duży awans notuje Daniel Rutkowski (6-2). Na miejsce jedenaste trafia Krzysztof Gutowski (6-0), który obecnie leczy kontuzję. Od miejsc 13. do 15. są trzy debiuty (kolejno): Maciej Szczepaniak (4-0), Adam Soldaev (3-1) i Marcin Gałązka (5-2).

Fenomenalny rok w wykonaniu Patryka Surdyna (4-0) zaowocował jego miejscem na podium rankingu wagi koguciej. Łomżanin zdobył na ostatniej Armia Fight Night 4 szablę mistrzowską i wyrasta na gwiazdę tej organizacji. Na miejsce siódme awansuje jego prawdopodobny, następny rywal Sylwester Miller (6-2) po pokonaniu Igora Wojtasa. Z rankingiem żegna się Piotr Wróblewski, który pomimo chęci nie może znaleźć dla siebie kolejnej walki. Na 9. pozycję trafia Rafał Statkiewicz (2-1) po pewnym zwycięstwie nad Pasternakiem na FEN 22. Z rankingiem żegnają się Dawid Pancerz i Dawid Romański, którzy ponad rok nie walczą. Na 12. miejscu debiutuje w naszym zestawieniu Mansur Azhiev (2-0), na 13. pozycję awansował Piotr Kamiński (3-3) po mocnym zwycięstwie nad Islamem Mayrasultanovem (3-2), który jest oczko niżej.

Cały ranking znajduje się TUTAJ.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis