NIEOFICJALNIE: Rywal Michała Materli na KSW 44 znany! Szykuje się catchweight!

Foto: KSW
Foto: KSW

Najprawdopodobniej poznaliśmy rywala Michała Materli (25-6) na czerwcową galę KSW 44 w trójmiejskiej Ergo Arenie. Wg informacji portalu MMArocks.pl rywalem byłego mistrza wagi średniej będzie Martin Zawada (28-14-1). Pojedynek ten ma odbyć się w catchweight do 90 kg.

Zawodnik Berserkers Team od lat pokazuje w okrągłej klatce KSW serce do walki, którego pozazdrościć mogą mu najlepsi fighterzy na świecie. Szczecinianin ponad trzy lata siedział na tronie kategorii średniej, a pas odebrał mu dopiero fenomenalny Mamed Khalidov w dziejowym boju na KSW 33. Po tej porażce 34-latek powrócił na ścieżkę wygranych i znokautował trzech rywali z rzędu. Na KSW 35 Materla nie dał żadnych szans Antoniemu Chmielewskiemu, na KSW 36 w widowiskowym stylu posłał na deski niezwykle groźnego Rousimara Palharesa, a na KSW 40 w Dublinie znów ciosami odprawił twardego Paulo Thiago. Zwycięski marsz „Cipao” zatrzymał dopiero Scott Askham, który piekielnie mocnymi kopnięciami na wątrobę zaskoczył szczecińskiego Berserkera i błyskawicznie zakończył walkę na KSW 42.

Zawada natomiast ostatnią walkę w klatce KSW stoczył w marcu na gali KSW 42 w Łodzi, gdzie wygrał z Łukaszem Jurkowskim przez niedopuszczenie rywala do drugiej rundy. „King Kong” w ostatnich czterech walkach notuje rekord 3-1.

Gala KSW 44 odbędzie się 9 czerwca.