MMA PLKSWMartin Lewandowski w “Pod Prąd” zdradził kulisy jednej z walk Mameda: To mogła być walka promotor vs. zawodnik

Martin Lewandowski w “Pod Prąd” zdradził kulisy jednej z walk Mameda: To mogła być walka promotor vs. zawodnik

Martin Lewandowski jest bohaterem głośnej w ostatnich dniach książki – “Pod Prąd” autorstwa Grzegorza Sobieszka. Współwłaściciel Federacji KSW opisuje w niej całą swoją historię od czasu powstania pomysłu na organizację MMA do czasu stania się polskim gigantem.

Martin Lewandowski w

W jednej z anegdot, Lewandowski wspomina walkę wieczoru gali KSW 15, w której Mamed Khalidov walczył z Amerykaninem Jamesem Irvinem.

Lewandowski nie ukrywa, że Irvin był tym zawodnikiem, który najbardziej zaszedł mu za skórę.

Martin Lewandowski w “Pod Prąd” zdradził kulisy jednej z walk Mameda: To mogła być walka promotor vs. zawodnik

“I doskonale pamiętam z walkę wieczoru Jamesa Irvina z Mamedem. Nie tylko z tego powodu, że Mamed poskładał go jak dzieciaka, ale również dlatego, że Irvin dał nam się nieźle we znaki. […[ Poznałem wiele sztuczek stosowanych przez zawodników zza oceany, ale on przebił wszystkie. Przez niego zacząłem zastanawiać się czy nie żądać od zawodników aktualnych orzeczeń psychiatrycznych.

Po przylocie do Polski okazało się, że próbuje nam w szlafroku uciekać z hotelu do taksówki, bo ubzdurał sobie, że wraca do kraju. Kawul złapał go w ostatniej chwili. Irvin poprosił mnie o leki, których rzekomo zapomniał z USA. Kazałem mu napisać czego potrzebuje i napisałem do naszego medyka […] On powiedział, że to są leki reglamentowane, na bazie opiatów, a reszta to psychotropy. Trochę mnie to przeraziło, bo za 24 godziny miała odbyć się walka z naszą gwiazdą.

W dodatku kłamał, że te specyfiki pomagają mu zbijać wagę. Miał siedemnaście kilogramów za dużo. Siedział w saunie, raz, drugi raz, trzeci, a waga za każdym razem nawet nie drgnęła. Aż wreszcie jeden z zawodników podejrzał, że gość trzyma w saunie schowaną wodę i popija, kiedy nikt nie widzi.

[…]

Wściekły na tak bezczelną próbę oszustwa wpadłem na niego z niewybredną awanturą. To mogła być pierwsza w historii KSW walka promotor vs. zawodnik.”

Walka Irvina z Mamedem Khalidovem zakończyła się poddaniem gilotyną w 33 sekundzie.

ZAKUP KSIĄŻKĘ TUTAJ

Opis książki “Pod Prąd”:

W życiu ważne jest podejmowanie odważnych decyzji. Najgorsze są obawy –  czasami realne, a czasami irracjonalne. W życiu, jak w sporcie: jeśli sparaliżuje cię strach, to niczego nie zdobędziesz. Strach jest jedyną klatką, której należy się naprawdę wystrzegać.

KSW to nazwa, którą słyszał każdy fan sportów walki. Teraz przyszedł czas, by poznać historię Konfrontacji Sztuk Walki i jednego z jej założycieli.

Martin Lewandowski w rozmowie z Grzegorzem Sobieszkiem opowiada o atmosferze w rodzinnym domu, o dorastaniu i szukaniu własnej drogi. O tym, jak z dyrektora ds. promocji warszawskiego hotelu Marriott stał się współzałożycielem jednej z najbardziej znanych w Europie federacji promujących mieszane sztuki walki.

Gale KSW to nie tylko pojedynki, to niemal spektakle ze specjalnie dobraną scenografią, muzyką i aranżacją przestrzeni. To wydarzenia sezonu, uzupełnione transmisjami gromadzącymi tysiące osób.

Dowiedz się, gdzie i od czego wszystko się zaczęło, kim byli pierwsi zawodnicy, jak ich dobierano, jakie historie towarzyszą ich pojedynkom. Jakie najtrudniejsze przeszkody trzeba pokonać, przygotowując gale. Któremu muzykowi towarzyszyli kiedyś w nagraniach bracia Lewandowscy. Czy zdarzyło się, że po walce został zmieniony werdykt, jak długo trwała najkrótsza walka i czy kiedykolwiek gala była zorganizowana pod gołym niebem.

Zobacz także:

UFC on ESPN 29 – wyniki i najlepsze akcje. Fenomenalny nokaut na karcie wstępnej! [WIDEO]

Za nami gala UFC on ESPN 29, podczas której nie brakowało skończonych przed czasem pojedynków.

PFL 2021 #8 – wyniki i najlepsze akcje. Kayla Harrison i były zawodnik KSW w finale [WIDEO]

Za nami druga już gala fazy play-off tegorocznego sezonu PFL. Tym razem do walk o milion dolarów zbliżyli się zawodnicy wagi ciężkiej oraz zawodniczki kategorii lekkiej.

Właściciel THE WAR Denis Załęcki wystąpi na EFM Show 2 w nowej formule! Zawalczy przed Michałem Materlą

Właściciel organizacji THE WAR Denis Załęcki wystąpi na gali EFM Show 2! Występ znanego z walk na gołe pięści zawodnika został ogłoszony podczas wczorajszej konferencji prasowej promującej to wydarzenie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis