MMA PLFENMartin Lewandowski o współpracy z FEN: Lepiej z nami współpracować niż rywalizować

Martin Lewandowski o współpracy z FEN: Lepiej z nami współpracować niż rywalizować

Foto: 30.07.2018 Warszawa Champions Konferencja prasowa gala KSW 45 The Return to Wembley N/z Martin Lewandowski fot Artur Zawadzki/REPORTER

Martin Lewandowski udzielił wywiadu portalowi Onet.pl, w którym opowiedział o współpracy z organizacją FEN. Współwłaściciel Federacji KSW przyznał, że wiadomość o współpracy na linii dwóch największych polskich organizacji mieszanych sztuk walki jest dobra dla całego środowiska.

Organizacje KSW i FEN współpracę między sobą rozpoczęły niedawno. Polegać ona ma między innymi na wymianie zawodników, mimo obowiązujących kontraktów.

Do KSW kosztem FEN-u ostatnio wybrał się ich podwójny mistrz Andrzej Grzebyk, a w drugą stronę na walkę z Szymonem Bajorem odesłano charakterystycznego Brytyjczyka Oliego Thompsona.

Martin Lewandowski o współpracy z FEN

Kolejne informacje na temat tej współpracy między KSW i FEN przekazał Martin Lewandowski. Jeden z właścicieli polskiego potentata przyznał, że współpraca ta wyjdzie na dobre obu stronom.

Odniósł się także bezpośrednio do przypadku Andrzeja Grzebyka i zaznaczył, że podwójny mistrz FEN-u będzie mógł w niedalekiej przyszłości stoczyć walkę w klatce organizacji Pawła Jóźwiaka:

“Bardzo się cieszę, że dotarliśmy do przełomowego momentu, w którym możemy porozumieć się z innymi organizacjami. Większość marek rywalizowała z nami i upatrywała w nas największego konkurenta. Rzadko która organizacja myślała, aby kiedyś z nami współpracować, każdy raczej sobie wmawiał “będziemy lepsi niż KSW”. Dzisiaj organizacje zrozumiały, że lepiej jest z nami współpracować niż rywalizować.

To dość nietypowa sytuacja w polskim MMA, w której konkurencyjna organizacja podpisuje umowy z zawodnikami, którzy nadal dzierżą pasy danej federacji.

Poznałem jakiś czas temu Kamila Birkę z FEN-u. Jest to bardzo rozsądny człowiek. Pokazał, że można przy konfliktowych sytuacjach się dogadać. Koniec końców zyskał na tym FEN, zyskało KSW, zyskał Andrzej Grzebyk i menadżer zawodnika. Jeżeli Andrzej będzie chciał ponownie zawalczyć na FEN-ie to obiecałem, że pozwolimy stoczyć mu taki pożegnalny pojedynek.”

Cała rozmowa Onetu z Martinem Lewandowskim do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Prezes FEN Paweł Jóźwiak: Tej walki najbardziej żałuję w historii FEN

Prezes organizacji FEN Paweł Jóźwiak zdradził, której walki w historii istnienia Fight Exclusive Night najbardziej żałuje. Szef drugiej największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki podał starcie, które miało się odbyć, ale ostatecznie zostało usunięte z karty walk FEN.

Najbliższe gale KSW bez największych gwiazd

Brak publiczności na trybunach ma swoje konsekwencje. Podczas studyjnych gal nie zobaczymy największych gwiazd KSW.