MMA PLMamed KhalidovMartin Lewandowski o walce Khalidov vs. Materla II : Chciałbym to zobaczyć!

Martin Lewandowski o walce Khalidov vs. Materla II : Chciałbym to zobaczyć!

Foto: Mamed Khalidov przed pojedynkiem z Michałem Materlą, kswmma.com

Martin Lewandowski był ostatnio gościem programu Q&A przeprowadzonego przez portal InTheCagePL. Współwłaściciel KSW odpowiadał w nim na pytania interesujące kibiców mieszanych sztuk walki.

Jeden z kibiców zapytał, czy dojdzie do rewanżowego pojedynku między Mamedem Khalidovem a Michałem Materlą. Jak twierdził pytający, zdaniem wielu fanów MMA, byłoby to znacznie ciekawsze zestawienie niż walka byłego mistrza ze Scottem Askhamem.

Czy zobaczymy Mamed vs. Materla 2 i czy nie uważasz, że to zestawienie byłoby lepsze medialnie i bardziej sensowne niż Askham vs. Mamed 2, którego ludzie nie chcą

Współwłaściciel KSW ma odmienne zdanie co do walki wieczoru gali KSW 55. Zdaniem Martina Lewandowskiego rewanż Polaka z Anglikiem również jest starciem, które elektryzuje kibiców.

No nie wiem, czy nie chcą. Moim zdaniem jest bardzo duży hype. W ogóle nie czuję że to jest zestawienie, które jest niechciane przez ludzi. Moim zdaniem to jest bardzo duża walka.

Martin Lewandowski o walce Khalidov – Materla 2

Jeden z prezesów największej federacji MMA w Polsce przyznał, że bardzo chciałby zobaczyć takie zestawienie.

Czy Materla z Mamedem? Też chciałbym to zobaczyć. Też chciałbym ten rematch ujrzeć. Myślę, że Michał też jest na takim etapie swojej kariery, że bardzo chętnie by się porozliczał z niektórymi zawodnikami. Nie chcę tutaj przesądzać, bo wiesz nie było w ogóle jeszcze rozmowy, ale rzeczywiście to byłby mega fight.

Pierwsza walka Khalidov – Materla

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w klatce podczas KSW 33. Stawką pojedynku był pas wagi średniej. Starcie to było przez wielu nazywane najważniejszą walką polskiego MMA w 2015 roku.

Mimo przyjaźni jaką darzyli się Khalidov z Materlą, w klatce nie było miękkiej gry. Już w pierwszej rundzie Mamed trafił swojego rywala mocnym ciosem na głowę, a chwile później Materla otrzymał jeszcze mocny cios kolanem. Khalidov dokończył dzieła mocnymi uderzeniami w parterze. Walka zakończyła się w 31. sekundzie pierwszej rundy.

Zobacz także:

Krystian Pudzianowski wypowiedział się o potencjalne walce z bratem! Będzie starcie?

Krystian Pudzianowski jest gotowy wrócić do klatki już pod koniec roku. Gwiazda disco-polo odpowiedziała na pytanie o potencjalne starcie z bratem

Impreza mistrzowska Błachowicza! Ile będzie trwać?

Jan Błachowicz ma za sobą imprezę mistrzowską. Polak świętuje zdobycie pasa kategorii półciężkiej