Martin Lewandowski o Stowarzyszeniu MMA POLSKA: To będzie amatorska liga przy KSW

Kilka dni temu w warszawskim hotelu Marriott współwłaściciel federacji KSW – Martin Lewandowski oraz dyrektor Polsatu – Marian Kmita ogłosili powołanie do życia Stowarzyszenia MMA POLSKA, które ma dbać o amatorskie mieszane sztuki walki, a z czasem ma mieć wielki wpływ na profesjonalną scenę MMA w naszym kraju.

O całym pomyśle na to stowarzyszenie, współwłaściciel federacji KSW opowiedział w rozmowie z Maciejem Turskim z portalu polsatsport.pl, zaznaczając, że będzie to liga amatorska przy KSW:

„Przyszła pora, że tę część także trzeba rozwinąć. To nie była potrzeba chwili, ostatnio nawet na jednym z portali społecznościowych zobaczyłem wspomnienie, że dwa lata temu mówiłem już o tym stowarzyszeniu. Na początku nie chciałem tego strukturalizować, ale teraz trzeba to zrobić. Brakuje ligi amatorskiej przy KSW.”

Podstawową i nadrzędną ideą Stowarzyszenia MMA POLSKA jest dbanie o bezpieczeństwo zawodników na ich początkowym etapie rozwoju oraz łączenie wszystkich środowisk związanych z mieszanymi sztukami walki. Długofalowym celem Stowarzyszenia MMA POLSKA będzie utworzenie kadry narodowej i reprezentowanie Polski na Igrzyskach Olimpijskich, gdyż dołączenie MMA do dyscyplin olimpijskich jest celem Międzynarodowego Stowarzyszenia MMA (IMMAF).

Cała rozmowa Macieja Turskiego z Martinem Lewandowskim do sprawdzenia –> TUTAJ.