MMA PLMartin LewandowskiMartin Lewandowski o przejściu Gamrota do UFC: Może nasze drogi się kiedyś jeszcze zejdą!

Martin Lewandowski o przejściu Gamrota do UFC: Może nasze drogi się kiedyś jeszcze zejdą!

Ostatnie tygodnie są bardzo intensywne, jeśli chodzi o sytuację polskich zawodników w UFC. 27 września Jan Błachowicz został drugim w historii polskim mistrzem największej organizacji świata. Parę dni wcześniej swój pierwszy pojedynek w UFC ogłosił Mateusz Gamrot. W rozmowie z portalem InTheCagePL prezes KSW Martin Lewandowski opowiedział o rozmowach z Gamrotem i sytuacji organizacji po odejściu podwójnego mistrza.

Czy KSW przedstawiło Gamrotowi nowe propozycje?

Prezes KSW przyznał, że federacja zaproponowała Mateuszowi Gamrotowi nowy kontakt, po wygranym pojedynku z Marianem Ziółkowskim.

Mówiliście, że oferta będzie na pewno po tej walce. Czy była?

Na pytanie o nową umowę dla byłego mistrza KSW, Lewandowski powiedział:

Z naszej strony? No tak była, była mega, no oczywiście. Tak jak deklarowaliśmy, my sobie Mateusza nie chcieliśmy odpuścić. My się nie znudziliśmy współpracą z Mateuszem. To Mateusz się znudził współpracą z nami i on jakieś wyzwania w życiu sobie podjął, no i tyle.

Martin Lewandowski o przejściach zawodników KSW do UFC

Prezes największej federacji MMA w Polsce opowiedział o o tym, co dla organizacji oznacza odejście Gamera i jaki jest jego stosunek do przejść zawodników KSW do UFC

Słuchaj, to jest tak naprawdę jedyna rzecz, co do której już od lat wiem, że się będzie pojawiać. UFC na horyzoncie zawsze będzie, więc chciałem uspokoić, że to nie jest tak, że jak my się dowiadujemy, to nie wiem, nie możemy przeżyć tego. Okej, jeden odchodzi, drugi przychodzi. Rotacja między tymi zawodnikami jest duża na świecie. Mamy nadkomplet zawodników. Mamy dużo zawodników, których chcemy ogrywać, mamy nowe pomysły na nowych zawodników, więc to nie jest tak, że odejście Mateusza jest dla nas życiową klęską. Po prostu tak się dzieje.

Martin Lewandowski powiedział też, o zatrzymanie którego z zawodników walczył najbardziej.

Rzeczywiście przeżywałem jak o Mameda walczyli. To było na zasadzie God damn it, jednak to jest ten, no jak tu sobie poradzimy.

Martin Lewandowski przyznał, że temat Mateusza Gamrota to aktualnie dla niego zamknięty rozdział. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości drogi KSW i Gamera mogą się ponownie zejść.

Naprawdę nie śledzę tego. Dla mnie to są już zamknięte drzwi, Mateusz jest gdzie indziej. Życzę naprawdę mu powodzenia, może nasze drogi się kiedyś zejdą jeszcze. Nie wykluczam takiej możliwości szczególnie, że mamy paru zawodników po UFC, przed UFC.

Zobacz także:

Rywal Różala ogłoszony! Były mistrz KSW zawalczy na gołe pięści z legendą MMA!

Rywal Marcina “Różala” Różalskiego w walce na gołe pięści ogłoszony! Były mistrz wagi ciężkiej KSW swoją najbliższą walkę stoczy w nowej organizacji Macieja Kawulskiego – Genesis.

Znamy cenę PPV za KSW 55! Walka Mameda w “starej cenie”!

Znamy cenę PPV za dostęp do nadchodzącej gali KSW 55! Największa polska organizacja mieszanych sztuk walki wraca do swojej “starej ceny”. Kibice zatem na razie mogą zapomnieć o wykupieniu PPV za 29 złotych.