Martin Lewandowski o Mańkowski vs. Du Plessis: „Fajerwerki mamy zagwarantowane”

Foto: Fot.: KSW
Foto: Fot.: KSW

Do rozpiski gali KSW 47 w Łodzi dodano kolejne zestawienie. 23 marca zmierzą się ze sobą dwaj byli mistrzowie wagi półśredniej KSW – Borys Mańkowski (19-7-1) i Dricus Du Plessis (12-2).

Zestawienie to skomentował jeden ze współwłaścicieli Federacji KSW, Martin Lewandowski.

„Obaj noszą na barkach to samo brzemię. Obaj byli mistrzami i obaj stracili pas w walce z przerażającym Roberto Soldicem. Obaj wiedzą, że od pierwszej walki po przegranej bardzo dużo zależy. Czyli determinację i fajerwerki mamy zagwarantowane…

Kibice Borysa zarzucają nam, że Mańkowski po porażce powinien dostać kogoś łatwiejszego. Kibice Dricusa piszą, że Du Plessis po porażce powinien dostać kogoś łatwiejszego. Te obawy fanów idealnie pokazują, że kibice otrzymają super interesującą, emocjonującą i ciężką do typowania walkę…

#ksw47

Obaj noszą na barkach to samo brzemię. Obaj byli mistrzami i obaj stracili pas w walce z przerażającym Roberto Soldicem….

Opublikowany przez Martin Lewandowski Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Walka między Mańkowskim a Du Plessisem miała się odbyć jeszcze pod koniec 2017 roku na KSW 41. Zawodnik z Republiki Południowej Afryki musiał jednak wycofać się z walki z powodu kontuzji. Wtedy to do gry wkroczył Roberto Soldić (15-3), który niepodziewanie pokonał „Tasmańskiego Diabła”.  W pierwszej obronie pasa przez Chorwata mistrzowską szansę dostał w końcu Soldić. „Stillknocks” pokonał Soldicia i odebrał mu pas podczas gali KSW 43.  Do rewanżu między Chorwatem i zawodnikiem z RPA doszło bardzo szybko, bo na gali KSW 45. Tym razem to Soldić był górą i to obecnie on dzierży pas mistrzowski w kategorii półśredniej.

Obydwaj zawodnicy w ostatnich pojedynkach musieli uznać wyższość Roberto Soldicia. Bardzo prawdopodobne, że zwycięstwo w marcowym pojedynku da któremuś z nich szansę upragnionego rewanżu.

W walce wieczoru gali w Łodzi zobaczymy natomiast pojedynek w kategorii ciężkiej, w którym Mariusz Pudzianowski (12-6, 1 N/C) przywita w klatce KSW najnowszy nabytek tej organizacji – Szymona Kołeckiego (6-1).