MMA PLKSWMartin Lewandowski o Janie Błachowiczu: Życzę mu, aby zdobył to o czym marzy

Martin Lewandowski o Janie Błachowiczu: Życzę mu, aby zdobył to o czym marzy

Foto: Martin Lewandowski Facebook
Foto: Martin Lewandowski Facebook

Jan Błachowicz (24-8) zabiega obecnie o walkę o pas kategorii półciężkiej UFC. Polak walczy w amerykańskiej organizacji już od 5 lat, wcześniej jednak toczył swoje pojedynki dla KSW. Jeden ze współwłaścicieli Federacji KSW Martin Lewandowski życzy swojemu byłemu zawodnikowi spełnienia sportowych marzeń.

Lewandowski zamieścił na Facebooku post, w którym docenił klasę z jaką Błachowicz rozstał się z jego organizacją. Podaje on go za przykład dla innych młodszych zawodników. Współwłaściciel KSW życzy najlepszemu polskiemu półciężkiemu szansy walki z Jonem Jonesem (25-1, 1 N/C).

“W sporcie i biznesie poznałem wielu ludzi, więc daje mi to dość szeroki horyzont na to, jak ludzie zachowują się gdy ich drogi się rozchodzą. Rozstania (i w życiu i w biznesie) są sprawą dość naturalną. Drogi ludzkie się rozchodzą i tylko od nas zależy, jak rozwiążemy sytuację potencjalnie konfliktową. Od takiego rozwiązania może wbrew pozorom bardzo dużo zależeć, życie bowiem potrafi być przewrotne i postawić na naszej drodze osobę, która nie potrafiła w elegancki sposób się zachować. Miałem tego przykład wiele razy, np. taki Jerome Le Banner nie potrafił ostatnio mi spojrzeć prosto w oczy w Londynie, po tym jak nas wiele lat temu ordynarnie oszukał w sprawach kontraktowych.

Jedną z niewielu osób, która rozstała się z KSW i potrafiła to naprawdę po dżentelmeńsku załatwić jest nasz były mistrz – Jan Błachowicz. Postawę Janka poddaje pod rozwagę młodszym zawodnikom, którzy pogubili się w mediach społecznościowych i brakuje im odwagi do trudnych rozmów w realnej rzeczywistości. Walczmy o swoje marzenia, to naturalna postawa, ale walczmy z klasą.

Tej klasy Jankowi nie zabrakło, dlatego mimo, że walczy dla konkurencji kibicuję mu, aby zdobył to o czym marzy. Jeżeli tym czymś jest walka z Jon “Bones” Jones, to ja trzymam kciuki, żeby Janek tę walkę dostał.”

W sporcie i biznesie poznałem wielu ludzi, więc daje mi to dość szeroki horyzont na to, jak ludzie zachowują się gdy ich…

Opublikowany przez Martin Lewandowski Wtorek, 30 lipca 2019

Podobny, lecz krótszy wpis włodarz KSW zamieścił też na Twitterze:

“Jedną z niewielu osób, która rozstała się z KSW i potrafiła to po dżentelmeńsku załatwić jest @JanBlachowicz. Dlatego mimo, że walczy dla konkurencji życzę mu aby zdobył to o czym marzy. Jeżeli tym czymś jest walka z JJ, to ja trzymam kciuki, żeby Janek tę walkę dostał!”

Jan Błachowicz trzykrotnie wygrywał turnieje KSW – na galach KSW Eliminacje, KSW 9 i KSW 14. W latach 2011-2014 “Cieszyński Książę” posiadał pas wagi półciężkiej polskiej organizacji. Stoczył dla niej łącznie 18 pojedynków, z których wygrał aż 16.