MMA PLMartin LewandowskiMartin Lewandowski o freakach: Jeśli ktoś kogoś kopiuje to…

Martin Lewandowski o freakach: Jeśli ktoś kogoś kopiuje to…

Foto: Forbes

Martin Lewandowski był gościem programu “Z Bani” na antenie newonce sport. Współwłaściciel KSW podsumował w rozmowie październikową galę KSW 55. Lewandowski opowiedział także o strategii KSW odnośnie freak fightów i planach federacji dotyczących walk celebrytów.

Jak KSW planuje połączyć walki zawodowców z pojedynkami celebrytów?

My freak fighy zaczęliśmy w 2009 roku i kontynuujemy tą freak fightowość u nas w federacji ale my mamy pewien inny pomysł marketingowy na to. Po prostu te freak fighty nie mogą przeważyć nad sportowymi zestawieniami. Historycznie patrząc to są 2 walki w ciągu roku. W słabych latach mieliśmy tych walki 36 w słabych latach, a w dobrych powiedzmy 45. Czyli uśredniając na 50 walk rocznie, 2 to są freak fighty. To są takie proporcje, które nam pasują.

My to zaczęliśmy w tym kraju!

Współwłaściciel największej polskiej federacji zaznaczył, że to KSW było pierwszą organizacją na polskim rynku, która zdecydowała się na zestawianie walk celebrytów.

My to zaczęliśmy w tym kraju, jeśli chodzi o zestawienia freak fightowe. Były jakieś głosy, że my kogoś kopiujemy, to raczej w drugą stronę.

Jakich freak fightów możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach? Martin Lewandowski przyznał, że najbliższym tego typu pojedynkiem ma być wyczekiwany debiut Martyna Forda.

Będziemy utrzymywali taką tendencje, że raz na jakiś czas wpuścimy kogoś nieoczywistego. Co więcej już jest jedna osoba zapowiedziana. Gdyby nie Covid to w Londynie w październiku i Martyn Ford, aktor, bodybuilder, gość wielu profesji ale na pewno nie zawodnik MMA zawalczy dla nas.

Jest monstrualnie duży!

Martin Lewandowski przytoczył anegdotę odnośnie brytyjskiego aktora. Współwłaściciel KSW wspomniał reakcje przechodniów, podczas gdy wspólnie z Fordem spacerowali po Gliwicach

Jest monstrualnie duży. Jest naprawdę tak duży, że nawet gdyby nie był tak znany, to nie ma szans, że przejdziesz obok gościa i się nie obrócisz i nie spojrzysz co to jest za wieża. (…) Masz wrażenie, że wszyscy na chwile wstrzymują oddech.

Martyn Ford w KSW

O podpisaniu kontraktu z KSW przez Martyna Forda pisaliśmy we wrześniu. Termin debiutu był jak na razie kilkukrotnie przekładany ze względu na obowiązki zawodowe Brytyjczyka i pandemię koronawirusa. Tym razem wydaje się, że nic już nie stanie na przeszkodzie i w najbliższych miesiącach Martyn Ford zadebiutuje w okrągłej klatce KSW.

Temat angażu aktora w największej federacji MMA w Europie pojawił się po raz pierwszy dwa lata temu. Podczas gali KSW 45 w Londynie federacja ogłosiła podpisanie kontraktu z Brytyjczykiem. Od tego czasu często spekulowano o możliwym debiucie Forda. Termin starcia był jednak zawsze przekładany. Gdy wydawało się, że być może nigdy nie obejrzymy Martyna Forda w KSW, pojawiła się informacja o podpisaniu kontraktu.

Kim jest Martyn Ford?

Martyn Ford jest aktorem i celebrytą znanym przede wszystkim z ról w filmach akcji. W 2021 roku wyjdzie kolejny film z serii Szybcy i Wściekli z udziałem Brytyjczyka.

Ford ma 2.8 mln obserwatorów na Instagramie, więc jego angaż wydaje się być bardzo dobrym posunięciem dla KSW z marketingowego punktu widzenia.

Zobacz także:

Narkun o potencjalnej walce z Błachowiczem! Zaskoczeni?

”Żyrafa” już w sobotę wraca do klatki KSW. Narkun będzie bronił pasa w kategorii półciężkiej. Tomek odpowiedział na pytanie o potencjalną walkę z Błachowiczem

Co wy na to! Anderson Silva w Bellatorze?

Wygląda na to, że Brazylijska legenda nie zamierza poprzestawać! ”Spider” prowadzi rozmowy z organizacją Bellator.