MMA PLMartin LewandowskiLewandowski o walce Parke na FAME MMA 10: Pierwszy raz o tym słyszę!

Lewandowski o walce Parke na FAME MMA 10: Pierwszy raz o tym słyszę!

To oficjalne! Już 17 kwietnia na gali Fame MMA 10, swoją debiutancką walkę w federacji stoczy Norman Parke. Rywalem Irlandczyka będzie jedna z największych gwiazd organizacji – Don Kasjo.

O walce Życiński vs Parke mówi się od dawna. Podłożem tego pojedynku jest konflikt między oboma zawodnikami, który trwa od zeszłego roku. Szansa, że starcie to dojdzie do skutku wzrosła, gdy Kasjusz zapowiedział, że Fame MMA ma ściągnąć dla niego rywala z przeszłością w UFC. Oficjalnego potwierdzenia doczekaliśmy się na jednej z konferencji przed ostatnią galą. Wtedy również zaprezentowano sztabkę złota, którą otrzyma zwycięzca walki.

Mimo podpisania umowy z Fame MMA, Norman Parke ma wciąż ważny kontrakt z KSW. W ostatnim wywiadzie dla portalu InTheCage.pl, szef największej polskiej organizacji odniósł się do tematu walki Irlandczyka dla konkurencyjnej organizacji.

Wedle ustaleń kontraktowych Normana z KSW, Irlandczyk nie może toczyć pojedynków na terenie Polski. Wedle informacji podanych przez InTheCage.pl, walka Stormina jako jedyna na Fame MMA 10 ma odbyć się poza granicami naszego kraju.

Muszą się wiele nauczyć

Pierwszy raz o tym słyszę. To tylko pokazuje jak szanują inni promotorzy ustalenia w innych federacjach. Z tymi poważnymi organizacjami jak FEN i Babilon, po latach różnych dziwnych prób, mam wrażenie, że mamy to za sobą. No jak widać inni jeszcze muszą się wiele nauczyć

Co Martin Lewandowski sądzi o zachowaniu Stormina?

Norman to jest taki typ, który nie pamięta do końca co powiedział, co zrobił, czego nie zrobił, co obiecał, czego nie zrobił. Ja doskonale pamiętam jak mu obiecałem i czego nie wypełniłem, ale też ma wielkiego maila tłumaczącego moje zachowanie.

Kontrakt Normana Parke z KSW

Jak wygląda sytuacja kontraktowa Normana ?

Norman Parke ma kontrakt z KSW na walki w MMA. My mamy pierwszeństwo do decydowania i do ustalania jego walk. Ma zaproponowana walkę na maj. (…)Ma przeciwnika zaproponowanego.(…) Do momentu kiedy ma kontrakt, uważam, że to jest nasz zawodnik. Jeżeli on albo ktoś inny będzie chciał przycwaniakować, no to już odpowiedni prawnicy będą rozmawiać .

Zobacz także:

Załamany i rozbity Wardęga komentuje przyczyny porażki z Blonskym na FAME MMA 9!

Podczas FAME MMA 9 doszło do wyczekiwanego debiutu Sylwestra Wardęgi. Były pranskter nie będzie dobrze wspominał starcia z Kacprem Blonskym na gali w Łodzi.

Jan Błachowicz po obronie pasa na UFC 259: Udowodniłem, że jestem prawdziwym mistrzem!

To była jego noc! W walce wieczoru gali UFC 259 Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza kategorii półciężkiej UFC.