MMA PLBitwa o WołgęMarta Waliczek nokautuje wysokim kopnięciem i zdobywa pas na gali Bitwa o Wołgę 4! [WIDEO]

Marta Waliczek nokautuje wysokim kopnięciem i zdobywa pas na gali Bitwa o Wołgę 4! [WIDEO]

Marta Waliczek (3-1) zdobyła pas na gali Bitwa o Wołgę 4 w rosyjskiej Samarze! Po dobrym pojedynku pokonała Karinę Vasilenko (3-5) w finale 4-osobowego Grand Prix w kategorii do 61 kg.

Foto: facebook.com/MartaWaderaWaliczek

Od początku pojedynku Marta Waliczek zajęła środek klatki i atakowała rywalkę kopnięciami. Łapała też klincz, z którego zadawała sporo obrażeń kolanami. Polka kontrolowała pojedynek korzystając z przewagi warunków fizycznych. W ostatniej minucie Waliczek popełniła błąd w klinczu i dała sie sprowadzić do parteru rzutem rodem z judo. Rosjanka skończyła rundę w dominującej pozycji.

W drugiej  rundzie Polka raz po raz skracała dystans, atakując rywalkę w klinczu. Karina Vasilenko  z kolei starała się wkładać całą siłę w pojedyncze ciosy.  Jeden z takich mocnych ciosów doszedł do głowy Waliczek, jednak nie powstrzymywał Polki. Ponownie pod koniec rundy mistrzyni FEN-u w kickboxingu dała sie obalić. W ostatnich sekundach Rosjanka chciała się skręcić po nogę naszej zawodniczki, jednak Waliczek umiejętnie to wybroniła.

Rosjanka była już mocno rozbita i krwawiła z łuku brwiowego. Polka ruszyła do mocnego ataku. Choć dała się przewrócić to szybko wróciła do stójki. W pewnym momencie Rosjanka upadła, jednak… poślizgnęła się na własnej krwi. Waliczek coraz bardziej masakrowała twarz rywalki. W końcu Polka trafiła wysokim kopnięciem lewą nogą i zakończyła pojedynek.

Dzięki temu zwycięstwo świetna kickbokserka zdobyła pierwsze trofeum w zawodowym MMA.

 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis