MMA PLUFCMarlon Moraes vs. Petr Yan walką wieczoru gali UFC w Kazachstanie

Marlon Moraes vs. Petr Yan walką wieczoru gali UFC w Kazachstanie

Foto: ESPN MMA

Już 13 czerwca organizacja UFC po raz pierwszy zawita do Kazachstanu. W walce wieczoru gali w Nur-Sułtanie (dawniej Astana) mają spotkać się czołowi zawodnicy wagi koguciej – Marlon Moraes (23-6-1) i Petr Yan (14-1).

Informację o tym,  że zawodnicy są dogadani podała Farah Hannoun z MMA Junkie. Później potwierdził to też Brett Okamoto z ESPN. W końcu wieść podał też menadżer Marlona Moraesa, czyli Ali Abdelaziz.

Aktualnie Moraes zajmuje w rankingu wagi koguciej pierwsze miejsce, zaś Yan jest trzeci.

Marlon Moraes to były mistrz organizacji World Series of Fighting. Po porażce z Raphaelem Assuncao w debiucie dla UFC Brazylijczyk wygrał cztery kolejne walki, rewanżując się przy tym również swemu rodakowi. W czerwcu ubiegłego roku ‘Magic” walczył o wakujący pas wagi koguciej, lecz przegrał przed czasem z Henrym Cejudo. Na grudniowej gali UFC 245 w Las Vegas Moraes pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską innego swojego krajana – Jose Aldo.

Petr Yan również przybył do UFC jako mistrz innej prestiżowej organizacji. W jego przypadku było to ACB. Rosjanin w UFC zanotował już 6 zwycięstw. “No Mercy” rozprawiał się ostatnio z takimi zawodnikami jak John Dodson, Jimmie Rivera czy członek UFC Hall of Fame Urijah Faber.