18 listopada w Sydney odbędzie się gala UFC Fight Night 121. Walką wieczoru tego wydarzenia planowo miało być starcie pomiędzy Markiem Huntem (13-11-1, 1 N/C) a Marcinem Tyburą (16-2). Nastąpiła jednak zmiana planów i zamiast Hunta rywalem Polaka został Fabricio Werdum (22-7-1).

Powodem tej decyzji jest niedawny artykuł Samoańczyka, w którym stwierdził, iż ma problemy z pamięcią, a czasem nie pamięta co robił poprzedniego dnia. Przedstawiciele UFC postanowili wycofać go zatem z listopadowego pojedynku i skierować na badania.

„Wypowiedzi na temat stanu zdrowia przedstawione przez Marka Hunta w pierwszej osobie sprawiły, iż UFC podjęło taką decyzję. Zdrowie i bezpieczeństwo sportowców ma ogromne znaczenie dla organizacji i nie można pozwolić walczyć zawodnikowi, który się skarży na problemy ze zdrowiem. Organizacja wymaga zatem, by Hunt poddał się dalszym testom i ocenie przed kolejnym pojedynkiem w UFC.”

Chwilę od pojawienia się tej informacji Hunt skomentował całą sprawę na Facebooku, oczywiście wyzywając prezydenta UFC, Danę White’a i zapowiadając, że złoży kolejny pozew:

Pitbull Sports