MMA PLBoksMariusz Wach wygrywa i zdobywa międzynarodowe mistrzostwo Polski

Mariusz Wach wygrywa i zdobywa międzynarodowe mistrzostwo Polski

Mariusz Wach (36-6, 19 KO) pokonał Kevina Johnsona (34-17-1, 18 KO) na pełnym dystansie w walce wieczoru III Gali Wach Boxing, która odbyła się w Pałacu w Konarach. Stawką pojedynku był pas międzynarodowego mistrza Polski.

Wach zajął środek ringu i pracował lewym prostym. Początek walki był dość ospały. Momentami “Wiking” jednak przyśpieszał i atakował krótkimi seriami.

W kolejnej rundzie Polak dalej pracował prostym i czasami przyśpieszał z mocniejszymi akcjami. Johnson atakował już śmielej. Potężne prawe sierpowe Amerykanina dochodziły do celu.

Johnson dobrze radził sobie w trzeciej rundzie. Kolejne jego ciosy proste dochodziły do głowy Polaka. Wach również wyprowadzał sporo prostych, lecz nie miały one zbyt wiele mocy. “Wiking” miał kilka momentów przyśpieszenia.

Na początku czwartej rundy Johnson ruszył do ataku. “Kingpin” śmielej szedł do przodu, bił mocno prostymi, a także na tułów. Wach odpowiedział ładną kombinacją lewy-prawy. Amerykanin nie ustępował przed wyższym rywalem. Wach zaliczył udaną końcówkę rundy, kiedy to zagonił rywala ciosami pod liny.

W kolejnej odsłonie Polak szedł do przodu, lecz przyjmował sporo mocnych ciosów od przeciwnika. Wach przyśpieszył jednak i obijał rywala mocnymi ciosami na linach. Johnson odgryzł się, trafiając hakiem na korpus.

Szósta runda to dalsza praca lewym prostym w wykonaniu Wacha. Z rzadka były pretendent do mistrzostwa świata dokładał do tego prawą rękę. “Wiking” miał inicjatywę. W końcówce rundy to jednak Johnson trafił mocno kilka razy.

W kolejnej rundy Polak dalej muskał przeciwnika delikatnymi prostymi. Po krótkiej szarży Johnsona to jednak Wach miał kilka zrywów. Jego mocne prawe sierpowe dochodziły do celu. Johnson po raz kolejny próbował przyspieszać w końcówce, lecz Polak zatrzymywał go w klinczu.

Na początku dziewiątej rundy doszło do zderzeniami głowami. Po wznowieniu Johnson ruszył do ofensywy. Walcząc ze wstecznego Wach wyprowadzał jednak ciosy. Później polski pięściarz zepchnął rywala na liny. U Johnsona widać było coraz większe zmęczenie.

W dziewiątej rundzie jeden i drugi zawodnik mieli momenty inicjatywy. Wach był w stanie spychać rywala ciosami prostymi. Ten jednak odpowiadał bardzo mocnymi sierpowymi.

Walka dotrwała do ostatniej, dziesiątej rundy. Ta zaczęła się od wymiany mocnych prostych. Johnson zaatakował dobrą kombinację. Później zrobił to zaś Polak. Johnson kilkukrotnie zrywał się do ataków. Wach punktował jednak prostymi. W końcówce walki Johnson ruszył jeszcze do mocnego ataku, kilkukrotnie dobrze trafiając.

O wyniku walki musieli decydować sędziowie punktowi. Punktowali oni pojedynek następująco – 97-93, 98-92, 99-91. Mariusz Wach wygrywa i zdobywa pas międzynarodowego mistrza Polski.

Zobacz także:

III Gala Wach Boxing – wyniki

Po dłuższej przerwie zawodowy boks wrócił do Polski. Wyniki III Gali Wach Boxing, która odbyła się w Pałacu w Konarach.