MMA PLBoksMariusz Wach po walce z Furym: Tym razem nie wyszło, ale po Nowym Roku…

Mariusz Wach po walce z Furym: Tym razem nie wyszło, ale po Nowym Roku…

Mariusz Wach zabrał głos po ostatniej walce z Hughie Furym, do której doszło w miniony weekend na gali bokserskiej w Londynie. Polak przegrał tam z bratem Tysona Fury’ego decyzją sędziów.

Zwycięstwo Brytyjczyka nie podlegało dyskusji. Na kartach sędziowskich, Fury wygrał w stosunku 100-90, 100-90 i 99-91. Polak nie miał najmniejszych szans, by przekonać punktujących do swojej wygranej.

Mariusz Wach po walce z Furym: Tym razem nie wyszło, ale po Nowym Roku…

Polak przegrał walkę z kolejnym wielkim nazwiskiem w wadze ciężkiej. Wcześniej przegrał z Dillianem Whytem.

Wach po swoim występie opublikował w mediach społecznościowych krótkie oświadczenie, w którym zapowiedział, że po Nowym Roku pomyśli nad swoją dalszą pięściarską karierą:

“Mało szczęśliwy powrót do domu, ale tak to już czasami w życiu sportowca bywa. Pomimo tego, że wczoraj ręka rywala powędrowała w górę to ja i tak otrzymuję od was sporo ciepłych i serdecznych słów. Bardzo dziękuję za wsparcie, za to, że wciąż jesteście i kibicujecie mi w karierze pięściarza. Tym razem nie wyszło, trochę odpoczynku przede mną, a po nowym roku będziemy myśleć o dalszych planach. Chciałbym również złożyć podziękowania trenerowi oraz wszystkim z Wach Boxing Team, którzy włożyli sporo pracy we wczorajszy wieczór. Podziękowania należą się także dla sponsorów, dzięki którym mogę przygotowywać się do swoich pojedynków.
Pozdrawiam wszystkich, Mariusz Wach.”

Mało szczęśliwy powrót do domu, ale tak to już czasami w życiu sportowca bywa. Pomimo tego, że wczoraj ręka rywala…

Posted by Mariusz Wach on Sunday, December 13, 2020

Zobacz także:

Hughie Fury lepszy od Mariusza Wacha. Kuzyn mistrza świata wypunktował Polaka

Hughie Fury (25-3, 14 KO) pokonał Mariusza Wacha (36-7, 19 KO) jednogłośną decyzją sędziowską podczas gali bokserskiej w Londynie.

Claressa Shields: Końcowy cel to bycie jednocześnie mistrzynią w boksie i MMA

Claressa Shields to jedna z najlepszych pięściarek na świecie – dwukrotna złota medalistka olimpijska, której rekord w zawodowym boksie wynosi 10 zwycięstw i 0 porażek. Teraz Amerykanka podpisała kontrakt z organizacją PFL i szykuje się do walk w formule MMA.

Bruce Buffer wynajęty, by… ogłosić zerwanie z dziewczyną!

Anonser oktagonowy organizacji UFC, Bruce Buffer został zatrudniony przez jakiegoś mężczyznę, który w niecodzienny sposób zerwał ze swoją dziewczyną!