MMA PLMarian ZiółkowskiMarian Ziółkowski do Szymańskiego: Zobaczysz jak bardzo zmieniłem się od tego czasu!

Marian Ziółkowski do Szymańskiego: Zobaczysz jak bardzo zmieniłem się od tego czasu!

Kategoria lekka w KSW nie ma swojego mistrza. Po odejściu Mateusza Gamrota do UFC pas dywizji do 70 kilogramów czeka na nowego właściciela. Kto nim zostanie?

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o tym, że szansę na walkę o pas powinien dostać Maciej Kazieczko. Zawodnik Ankosu, który praktycznie całą swoją karierę spędził w KSW zaliczył w ostatnich latach serię czterech zwycięstw. Ostatnia porażka Kazieczki przypada na 2017 roku i walkę z Gracjanem Szadzińskim podczas KSW 41. Od tego czasu Kazieczko pokonał kolejno Macieja Kalicińskiego, Bartłomieja Koperę, Michaela Dubois oraz Karlo Caputa. Zawodnik Ankosu wydawał się więc być naturalnym pretendentem do walki mistrzowskiej. Niestety takiej szansy pozbawiła go kontuzja, która wyklucza Kazieczkę z walk w tym roku.

Zdaniem wielu innym zawodnikiem, który zasługuje na pojedynek mistrzowski jest Marian Ziółkowski. Sam zainteresowany przyznawał, że słyszał ze strony właścicieli KSW, że jego nazwisko jest poważnie rozpatrywane w kontekście pojedynku mistrzowskiego.

Marian Ziółkowski ma już za sobą walkę o pas dywizji lekkiej KSW. W sierpniu podczas gali KSW 54 “Golden Boy” zmierzył się z mistrzem – Mateuszem Gamrotem. Zdaniem wielu, zawodnik WCA postawił bardzo ciężkie warunki Gamerowi. Szczególnie w pierwszych rundach Ziółkowski znakomicie pracował lewym prostym, którym regularnie trafiał swojego przeciwnika. Występ Mariana Ziólkowskiego zrobił bardzo dobre wrażenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że walczył w zastępstwie za kontuzjowanego Shamila Musaeva. “Golden Boy” jest więc jednym z najpoważniejszych kandydatów do stoczenia walki mistrzowskiej.

Szymański prowokuje Ziółkowskiego

Od kilku dni swoją ofensywę w mediach społecznościowych prowadzi Roman Szymański. Zawodnik Czerwonego Smoka próbuje namówić Mariana Ziółkowskiego na ich pojedynek. W swoich wpisach Szymański odwołuje się do ostatniego starcia z “Golden Boyem”.

Marian wiem że, tego dnia kiedy byłem szybszy, bardziej skuteczny.. Poprostu lepszy 😊☝️
nie da się wymazać z twojej głowy, trudno🤷‍♂️ ale znalazł byś choć trochę sportowej ambicji i spróbował 😉
TY I JA + 5X5=NUMBER ONE @ksw_mma 🏆
CO WY NA TO⁉️ 

Na odpowiedź Mariana Ziółkowskiego nie trzeba było długo czekać. Były pretendent do pasa jest chętny na starcie z Romanem Szymańskim.

Kolejny już raz @szymanskimma prosi się o walkę ze mną. Romku, skoro tak bardzo chcesz, to zapraszam – tylko zamiast pasa tego ze zdjęcia, na szali musi pojawić się pas KSW. Zobaczysz, jak zmieniłem się w klatce od tamtego czasu 😈 Walka ze mną należała się @maciejkazieczko , ale w obliczu jego kontuzji, zróbmy ten rewanż z Romkiem – 5 rund o pas – jestem na tak! 👉

Na temat takiego starcia wypowiedział się także menadżer Mariana Ziółkowskiego – Artur Ostaszewski

Mam wrażenie, że teraz koniec mógłby być inny… Skoro Romek już drugi raz sam zabiega o ten rewanż, to po prostu zróbmy go. Skoro Maciek nie może walczyć, Marian jest na tak. Tylko zamiast pasa FEN, na szali niech pojawi się pas KSW. Jesteśmy gotowi pokazać różnicę

Pierwsza walka między Marianem Ziółkowskim i Romanem Szymańskim odbyła się na gali FEN 11. Wówczas stawką pojedynku był pas wagi lekkiej organizacji. Szymański wygrał walkę przez jednogłośną decyzję decyzję sędziów.

Czy chcielibyście zobaczyć rewanż?

Zobacz także:

Ferrari oszukał fanów? Są dokładne wyniki!

Organizacja FAME MMA postanowiła zlecić badania. Są wyniki. Zaskoczeni?

Piękne zachowanie legendy tajskiego boksu! Dobry autorytet?

Banchamek legenda tajskiego boksu pomaga w powodziach w Tajlandii. Zobaczcie wideo i zdjęcia tego pięknego czynu