MMA PLStowarzyszenie MMA PolskaMarian Ziółkowski ambasadorem Stowarzyszenia MMA Polska

Marian Ziółkowski ambasadorem Stowarzyszenia MMA Polska

Do grona ambasadorów wspierających działalność Stowarzyszenia MMA Polska dołączył Marian Ziółkowski.

Marian Ziółkowski ambasadorem Stowarzyszenia MMA Polska
Foto: Stowarzyszenie MMA Polska

Marian Ziółkowski jest mistrzem KSW w wadze lekkiej i jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. Na swoim koncie ma stoczone 34 walki z czego 24 zakończyły się jego zwycięstwem. Jest byłym mistrzem PLMMA i byłym pretendentem do tytułu organizacji FEN.

Marian od zawsze chciał trenować sztuki walki, najpierw jednak grał w piłkę nożną, a ostatecznie na matę trafił dopiero w wieku 19 lat. Przygodę ze sportami walki zaczął od brazylijskiego jiu-jitsu, jednak już po trzech miesiącach treningów spróbował swoich sił w MMA. Szybko zaczął też walczyć amatorsko, a w roku 2011 zadebiutował na płaszczyźnie zawodowej. 

Popularny „Golden Boy” jest dziś na szczycie wagi lekkiej w Polsce. Ma za sobą dwie udane obrony pasa KSW i cały czas poszukuje nowych wyzwań w klatce.

Stowarzyszenie MMA Polska zostało powołane do reprezentowania i rozwoju amatorskiego środowiska mieszanych sztuk walki. Organizuje regularne zawody na szczeblu krajowym, dba o wizerunek MMA, edukuje młodzież, szkoli zawodników i trenerów, dba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji i organizuje projekty społeczne. Stowarzyszenie jest jedyną polską organizacją zrzeszone w strukturach International Mixed Martial Arts Federation, najważniejszej międzynarodowej organizacji zajmującej się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. MMA Polska powołuje również oficjalną kadrę Polski na międzynarodowe zawody IMMAF.

Najbliższe zawody przygotowane przez Stowarzyszenie (3. Mistrzostwa MMA) odbędą się 9 kwietnia w Warszawie.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Dramat polskiej pięściarki! Problem ze zdrowiem i brak powołania do kadry mimo zapewnień!

Polska pięściarka Sylwia Kusiak nie ma w ostatnim czasie szczęścia. Wojowniczka z Koszalina ma dość całej sytuacji i postanowiła tym samym zareagować w mediach społecznościowych. Sylwia mimo zapewnień nie została powołana do kadry. Ponadto w ostatnim czasie Kusiak miała poważny problem ze zdrowiem.

UFC 273: Khamzat Chimaev czy Gilbert Burns? Daniel Cormier wskazał co przeważy w tym pojedynku

Już w najbliższy weekend w Jacksonville na Florydzie odbędzie się gala FUC 273, na której to dojdzie do pojedynku Khamzat Chimaev vs Gilbert Burns. Starcie to będzie największym wyzwaniem w karierze Chimaeva. A to, jakie będzie dla Burnsa, pokaże życie

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis