MMA PLK-1Marek Piotrowski walczy: Mój stan odbiera chęć istnienia, ale wierzę, że mogę wyzdrowieć!

Marek Piotrowski walczy: Mój stan odbiera chęć istnienia, ale wierzę, że mogę wyzdrowieć!

Marek Piotrowski to najbardziej utytułowany zawodnik w naszym kraju. Legenda kick-boxingu dalej walczy! Tym razem jest to wojna o zdrowie, ale nie brakuje tutaj motywacji i determinacji.

Piotrowski

Piotrowski był wielokrotnym zawodowym Mistrzem Świata w kickboxingu, ale również posiadał 1 dan karate kyokushin. Polak w kick-boxingu mógł pochwalić się rekordem 42 zwycięstw i 2 przegranych, w boksie 21 zwycięstwami w tym 11 przed czasem oraz 13 triumfami w karate kyokushin.

O Marku Piotrowskim w 1991 roku wydano książkę pod nazwą ”Kickboxer”. Mieliśmy również komiks czy reportaż telewizji TVN 24 zatytułowany ”Wojownik”. W 2007 roku powstał dokumentalny film o legendzie kickboxingu, która była wyprodukowana przez prestiżową stację HBO. Warto wspomnieć, że Marek Piotrowski był nagrodzony w Chinach podczas festiwalu filmów dokumentalnych.

Piotrowski: Każdego dnia zadaję sobie pytanie, ile pozostało jeszcze starego mnie!

Marek Piotrowski musiał przedwcześnie zakończyć swoją barwną karierę z powodu problemów ze zdrowiem. Od samego początku Marek nie miał łatwo ze swoją chorobą. Były problemy z mową oraz poruszaniem się.

Piotrowski w rozmowie z Sportowymi Faktami został zapytany o obecny stan zdrowia.

Życie najbardziej utrudnia ciągłe wyczerpanie i zmęczenie. Ten stan odbiera mi chęć istnienia. Zdarzają się trudne noce, ale jest to nieporównywalne do tego, co przeszedłem w przeszłości. Miewam też problemy z nerwobólami rąk i nóg. Wtedy wracają trudniejsze chwile (…) Pierwsze objawy były związane z bezsennością, problemami z bieganiem. Nogi niemalże z dnia na dzień utraciły sprężystość, świeżość i radość ruchu. Zawsze kochałem biegać. Doświadczenie niemożności odbywania tej praktyki było i jest dla mnie koszmarem. Zaczynam biegać, ale nie robiłem tego od lat. To droga przez mękę. Każdego dnia odpowiadam sobie na pytanie, na ile się zmieniłem, i ile we mnie pozostało starego mnie

Zobacz także:

High League: Ewa Brodnicka proponuje zakład Lil Masti: Ta która przegra wypije… Co wy na to?

Wczoraj odbyła się II konferencja prasowa przed galą High League, która odbędzie się już w najbliższą sobotę. Podczas tego wydarzenia kibicom zaprezentowali się wszyscy uczestnicy nadchodzącej imprezy. W tym oczywiście Lil Masti i Ewa Brodnicka.

High League: Big Jack uderzył Carlito na konferencji! Malik Montana jak ojciec: To było nieeleganckie mordko! Widzieliście?

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas wczorajszej II konferencji prasowej promującej galę High League, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 28 sierpnia. Podczas staredownu między Carlito i Big Jackiem, ten drugi sprowokowany uderzył swojego przeciwnika!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis