MMA PLUFCMarcin Tybura wraca do TOP 10 wagi ciężkiej UFC!

Marcin Tybura wraca do TOP 10 wagi ciężkiej UFC!

Foto: Marcin Tybura Facebook

Marcin Tybura (22-6) w zeszły weekend zaliczył piąte z rzędu zwycięstwo. Pozwoliło to Polakowi na ponowny awans do TOP 10 wagi ciężkiej UFC.

“Tybur” mimo początkowych kłopotów jeszcze w pierwszej rundzie pokonał ciosami w parterze Walta Harrisa. Przed pojedynkiem Amerykanin zajmował w rankingu 8. miejsce, zaś Polak był 11. Po walce zawodnicy zamienili się miejscami.

Zdjęcie

Ósme miejsce Tybury to wyrównanie jego najlepszego wyniku, który osiągnął w 2017 roku po wygranej nad Andreiem Arlovskim. Wtedy to Polak miał okazję wystąpić nawet w walce wieczoru gali UFC, gdzie jednak uległ ówczesnej “dwójce” tj. Fabricio Werdumowi.

Marcin Tybura vs Fabricio Werdum – analiza walki - Stormcloud Fightgear

W czołowej “10” Tybura gościł jeszcze aż do 2019 roku, jednak kolejne porażki sprawiły, że wypadł w ogóle z rankingu. Jednakże ostatnio Polak notuje znakomitą serię. Cztery zwycięstwa w 2020 roku a do tego piąte dołożone w ostatni weekend sprawiły, że przed “Tyburem” po raz kolejny stoją największe wyzwania.

Poza tym po UFC on ESPN+ 47 warto odnotować również zmiany w kategorii półśredniej. Do rankingu po znakomitej walce wraca Santiago Ponzinibbio. Argentyńczyk znalazł się na 13. miejscu. Piąte kolejne zwycięstwo pozwoliło także na debiut w TOP 15 Muslimowi Salikhovi.

Zdjęcie

Awans do czołowej “15” kategorii muszej zapewniła sobie również Montana De La Rosa, czyli pogromczyni Ariane Lipski

Zdjęcie

Zobacz także:

Zobaczcie reakcje świata po walce Floyd-Paul! Jake Paul uważa, że jego brat wygrał z legendą boksu!

Kto by pomyślał parę lat temu, że taki pojedynek będzie możliwy, a ponadto wzbudzi tak duże zainteresowanie. W niedzielę doszło do walki legendy boksu – Floyda Mayweathera (50-0, 27 KO) z Loganem Paulem, który jest jednym z najbardziej popularnych youtuberów.

FEN stoczy batalię o kontrakt Murańskiego w FAME MMA? Paweł Jóźwiak: Pomożemy Muranom odzyskać pieniądze!

Wygląda na to, że organizacja FEN stoczy batalię o kontrakt Mateusza Murańskiego w FAME MMA. Chodzi o rzekome złamanie warunków umowy, jaka obowiązywała zawodnika po jego walce z Arkadiuszem Tańculą na FAME MMA 10.